Halkbank Girişimci Kredileri Hakkında

Halkbank, girişimcilerin ekonomik hayat katılmalarının ve yeni işler kurmalarını desteklemek için Girişimci Kredisi ürünleri oluşturmuştur. Şöyle ki;

 • Halkbank Genç Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Cesur Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Usta Girişimciler Kredisi
 • Halkbank Mucit Girişimciler Krediisi

Halkbank, farklı iş alanındaki fikirlere veya tecrübelere sahip olan her türden girişimcilere bu kredi ürünlerini sunmaktadır. Bu krediler kapsamında üniversite mezunu olan gençler veya deneyimi olup eğitimini aldığı alanda iş kurmak isteyen girişimcilere kadar çok geniş bir girişimci kitlesine seslenmektedir.

Üniversite mezunu iseniz ancak tecrübeniz yoksa ama iş kurmak istiyor iseniz o zaman 50.000 TL’ye kadar Halkbank Genç Girişimci kredisini kullanabilirsiniz. Ya da farklı mesleki kurum ve kuruluşlardan sertifikalar veya belgeler alıp bu konuda kendi işinizi açmak istiyorsanız da 30.000 TL’ye kadar olan Halkbank Usta Girişimci Kredisinden yararlanabilirsiniz.

Mezun olduğunuz ve tecrübeli olduğunuz iş alanında bir iş kurmak istiyor iseniz 75.000 TL’sina kadar Halkbank Cesur Girişimci Kredisinden yararlanabilirsiniz. Teknokentlerde bulunan ve patentini almış olduğunuz bir buluşunuzu, icadınızı veya fikrinizi hayata geçirmek istiyor iseniz o zaman da75.000 Türk lirasına kadar olan Halkbank Mucit Girişimciler Kredisinden yararlanabilirsiniz.

Halkbank Cesur Girişimciler Kredileri Hakkında

 

 

Üniversite mezunu olup da deneyim elde ettiği ve eğitim almış olduğu iş alanında işyeri açmak isteyen cesur girişimcilere yönelik verilen bir kredi türüdür.

Halkbank Cesur Girişimci Kredisi alma koşulları nelerdir;

 • Bu kredi kapsamında başvuru yapan girişimcinin kurmayı planladığı iş alanı ile ilgili olarak yüksek okul veya bir fakülte mezunu olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin en az iki yıl olmak üzere eğitimini aldığı iş alanında tecrübesinin olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin halen yapmakta olduğu ve almış olduğu eğitim ile ilgili iş kurması gerekmektedir.
 • Bu kredi 35 yaşını geçmemiş kişiler faydalanabilmektedir.

Halkbank Cesur Girişimci Kredileri özellikleri;

 • Bu kredinin azami limiti 75.000 TL’dir.
 • Kredilerin ödeme şekli ise aylık eşit taksitler halindedir.
 • Kredinin bir yıla varan sürelerde ana para ödeme yapılmama imkânı bulunmaktadır.
 • Kredinin tüm toplam vadesi 48 aydır.

Halkbank Cesur Girişimci Kredisi 2017 Kampanya Hakkında

 

 

Halkbank, herhangi bir girişimci kredi ürününü kullanmak isteyen girişimcilere altı ay boyunca şubelerinden yapacakları birçok işlem için indirim imkânı sunmaktadır. Halkbank, müşterilerinin şubelerinde bulunan hesaplarından yapacakları havale ve tahsilâta alınmış çekler ile ilgili % 50 oranında masraflarda indirim uygulayacaktır. Ayriyeten altı ay boyunca da herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti alınmayacaktır.

Ayrıca banka girişimci olan müşterilerine yönelik olarak işyerlerine ait sigorta, mesleki sorumluluk sigortaları ve ferdi kaza sigortaları ile benzer sigorta ürünlerini uygun şartlar ile sunmaktadır.

Halkbank’ın Cesur Girişimci Kredisi nasıl alınır daha detaylı öğrenmek ve bu krediden yararlanmak için Halkbank şubesine gidebilir yada internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir