Halkbank Girişimci Kredileri Hakkında

Halkbank, ekonomik hayat katılmalarını yanı sıra yeni iş kurmalarını desteklemek amacı ile Girişimci Kredileri adı altında ütünler geliştirmiştir. Bunlar;

  • Genç Girişimci Kredileri
  • Cesur Girişimci Kredileri
  • Usta Girişimci Kredileri
  • Mucit Girişimci Kredileri

 

Halkbankası, birçok farklı iş alanında fikirlere veya deneyimlere sahip olan girişimcilere özel bu kredileri sunmaktadır. Bu kapsamda üniversite mezunu gençlerden teknokent bünyesinde faaliyet gösteren teknoloji kökenli girişimcilere kadar çok geniş bir girişimci yelpazesine seslenmektedir.

Üniversite mezunu olan ancak deneyimi bulunmayan ama mezun olduğu konuda kendi işini kurma düşüncesi olan “Genç” girişimcilere 50 bin Türk lirasına kadar destek verilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli mesleki kuruluşlar bünyesinde eğitim sertifikası veya begesi bulunan, deneyimli olup kendi işini açmayı düşünen “Usta” girişimcilere ise 30 bin Türk lirasına kadar kredi verilmektedir.

Üniversite mezunu, deneyimli olduğu konuda iş yeri açma düşüncesi olan “Cesur” girişimcilere 75 bin Türk lirası kredi verilmektedir. Teknokentler bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve patentini aldıkları her türlü buluşun, icadın, yeni fikrin faaliyete geçmesini isteyen “Mucit” girişimciler için de 75 bin Türk lirası tutarında krediden faydalanabilmektedirler.

 

 

Halkbank Genç Girişimci Kredisi Hakkında

Bu kredi üniversite mezunu ve deneyimsiz iseniz, mezun olduğunuz bölüm ile ilgili olarak kendi işinizi kurmak isteyen tüm girimcilere yönelik bir kredidir.

Halkbank genç girişimci kredisi alma koşulları şu şekildedir;

  • Kurulması düşünülen iş konusu ile ilgili fakülte veya yüksek okul mezunu olunması gerekmektedir. Bu konuda üniversite diploması aranmaktadır.
  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin eğitimini aldığı ve mezun olduğu konuda deneyimi olmaması yani yeni mezun olması gerekmektedir.
  • Bu krediden 30 yaşını geçmemiş girişimciler faydalanmaktadır.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi özellikleri de şöyledir;

  • Kredi limit tutarı 50.000 Türk lirasıdır
  • Kredi ödemesi aylık eşit taksitler şeklindedir.
  • Vade süresi 1 yıla varan şekilde anapara ödemesiz dönem imkânı ile birlikte toplam olarak 36 ay şeklindedir.

Girişimci kredisinden yararlanabilmek için işletmenin kuruluşunu tamamlamış olması şartı aranmaktadır. Kredi başvurusu tarihi itibar ile 1 yıl süresini aşmamak koşulu ile ticari faaliyette olan veya herhangi bir şekilde faaliyeti veya kendisi üstüne işyeri bulunmayan girişimciler bu krediden yararlanabilmektedir.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi 2017 Kampanya Avantajları Hakkında

Halkbank, girişimci kredisini kullanmak isteyen kişilere 6 ay süresince şubeleri aracılığı ile yapacakları işlemlerde indirim imkânı sağlamaktadır. Banka müşterilerine şubelerindeki hesaplarından yapılacak olan havale yanı sıra tahsile alınmış çeklere yönelik olarak yüzde 50 oranında masraf indirimi uygulayacaktır. Ayrıca 6 ay süresince de herhangi bir hesap işletim ücreti tutarı almayacaktır.

Ayrıca Halkbank girişimci müşterilerine yönelik işyerlerinin sigortası, mesleki sorumluluk sigortası yanı sıra ferdi kaza sigortası ve benzeri sigorta ürünleri ve KOBİ – Esnaf Emeklilik Planı ürününü de uygun şartlar ile sunacaktır.

Halkbank genç girişimci kredisinden faydalanmak veya daha fazla bilgi almak için size en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir