Halkbank İpotekli Kredi Alma Yöntemleri

Yüksek miktarda nakit sıkışıklığı olanlar bilirler, bu ihtiyacı gidermenin ne kadar zor olduğunu. Ama o sıkışıklık giderildikten sonra da alınan o derin nefesin hazzı uzun süre unutulmayacak türdendir. yüksek tutarda nakit sıkışıklığı olanlar için nakit bulma yöntemleri ya şahsi ilişkilere dayalı olarak bulabilmektir ki tutar yüksek olduğu için bu pek de mümkün olmayacaktır. Ya da bir kefil ile birlikte bir bankanın yolunu tutmaktır, ki tutar yüksek olduğu için kefil olmaya ikna edilecek bir tanıdık da sanırım bulunamayacaktır. Kara kara düşünmekten, şans oyunlarına merak salmaktan başka bir çözüm kalmadığı anda; Halkbank’ ın ipotekli kredi verebilme ihtimalini düşünmek, eminim ki içinize soğuk bir su serpmiştir. Halkbank İpotekli Kredi Alma yöntemleri vardı da, bugüne kadar bizim niye haberimiz yoktu diyenleriniz için işte detaylar;

Bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar arasında pek de alışılagelmiş olmayan bir kampanyadır, ipotekli kredi alma yöntemi. Ama sizi kefil bulmanın zorluğundan kurtardığı ve bulduğunuz kefilin nazını çekme eziyetinden uzaklaştırdığı için şanslı sayılırsınız.

Peki Halkbank İpotekli Kredi Alma yöntemleri nelerdir ve nasıl işler diye düşündüğümüzde, karşımıza sandığınız kadar komplike bir sistem çıkmamaktadır. İpotek kabul eden tüm bankalarda olduğu gibi halkbank’ ta da sistem yine aynı işler. Yani yürüyen gayrimenkul diye tabir edilen taşıt vs. kabul edilmemekte, ancak kendinize ait bir konutunuzun ya da işyerinizin olması durumunda o konutu / işyerini teminat olarak göstererek yüksek tutarda talep ettiğiniz krediyi uzun vade seçenekleri ile kullanabiliyorsunuz.

Halkbank İpotekli Kredi Alma yöntemleri arasında yer alan bireysel destek kredileri, konutu ipotek altına alarak teminat gösterip nakit sıkışıklığınızı gideren mortgage yasasına istinaden düzenlenmiş kredilerdir.

Kullanılacak kredi miktarında maksimum limit belirlenmemiş olup, alınabilecek maksimum tutar teminat olarak gösterilen konutun ekspertiz değerinin % 80’ ini geçememektedir. Kredi başvurusu Halkbank şubelerinden yapılmakta olup, TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik belgeniz ve gelir durumunuzu gösterir belge ile Halkbank şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Ancak banka gelir durumunuza, sicil durumunuza veya çekeceğiniz kredinin miktarına bağlı olarak ek belge talep edebilmektedir.

Halkbank’ ın sunmuş olduğu bireysel destek kredilerinde uygulanacak maksimum vade sayısı 48 ay olarak hesaplanmıştır. Uygulanacak faiz oranı ise % 1.15 olarak belirlenmiştir. Bu oranlara göre örnek bir hesaplama yapacak olursak; 100 bin TL kredi çektiğinizi düşünürsek eğer, 48 ay vade ve % 1.15 faiz oranı ile birlikte 525 TL kredi tahsis ücreti kesintisi yapılacaktır. Ekspertiz ücreti 650 TL ve ipotek tesis ücreti 155.76 TL olarak hesaplandıktan sonra, son olarak bu kesintilere kredi miktarı, kredi faiz oranı ve krediyi çeken kişinin yaşına göre hesaplanan sigorta primi de dahil edildikten sonra kredi taksit tutarınız belirlenmektedir. Detaylı bilgi ve başvuru için sizleri en yakın Halkbank şubesine bekliyoruz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir