Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Günümüzde birçok insan özel ve genel ihtiyaçları için bankalardan kredi çekme yoluna gitmektedir. Bu krediler arasında taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi seçenekler yer almaktadır. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi de konut kredisi kapsamında yer alan bir kredi çeşididir. 10.000 TL ile 1.000.000 TL arasında çekilebilmekte olan Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi, faiz oranının %0.33’ü devlet tarafından karşılanan bir kredidir. Bu özelliği ile de oldukça avantajlı sayılabilecek olan kredi çeşitlerinden bir tanesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi nasıl alınır ve Halkbank konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır konuları ile ilgili bütün detayları sizin için paylaşıyoruz.

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisinden Kimler Faydalanabilir

 

 

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi alabilmek için Bakanlar Kurulunun Risk raporu içerisinde yer almak gerekmektedir. Yani risk taşıyan alanlarda bulunan evlere sahip olan kişiler ve de teknik rapor neticesinde olası bir deprem durumunda risk altında görünen yapılara sahip olan kişiler bu krediyi almak için başvuru yapabilmektedir.

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Başvuru Evrakları

 

Halkbank kentsel dönüşüm kredisi için gerekli belgeler şunlardır.

  • Üzerinde kimlik numarası bulunan ehliyet, nüfus cüzdanı ya da pasaport
  • Çiftçi için arazi tapu fotokopisi, çiftçilik belgesi ve müstahsil makbuzları
  • Kamuda çalışanlar için Bordro
  • Emekli olanlar için SGK emekli belgesi
  • Özel sektörde çalışanlar için Bordro, SGK hizmet dökümü, imza sirküleri
  • Serbest meslek çalışanları için ise güncel işletme hesap özeti, güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır

 

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisine başvuru yapmak için meslek grubunuzun gerektirmiş olduğu (yukarıda belirtilmiştir) bütün evrakları tamamlayarak size en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi başvuru formunu da doldurduktan sonra ilgili krediye başvurunuzu kolaylıkla yapabilir, en kısa süre içinde kredinizin onay alıp almadığını öğrenebilirsiniz.

 

Kredi başvurusu için Halkbank internet bankacılığını kullanmanız da mümkün olabilmektedir. Halkbank resmi internet sayfasına girip ilgili kredi türünü bularak online bir şekilde hızlıca Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Halkbank size sunmuş olduğu bu kredi türünde kefil şartı bulundurmamaktadır. Ancak gerekli görülen durumlarda bankanın sizden kefil talep etme hakkı her zaman saklı bulunmaktadır.

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları

 

 

Halkbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları 2017 yılı tutarlarına bakıldığında, faiz oranlarının vade sayılarına göre değişkenlik göstermiş olduğu görülmektedir. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi faizleri 1-60 ay vadede %0.80 iken, 61-120 ay vadede ise %0,82 olarak değişmektedir. Kredinizin ödeme periyotları belirlenirken 12, 24, 36, 48, 60 ve 120 ay vade seçeneklerinden size en uygun olan vade aralığını seçebilir, kredinizi size en uygun olan faiz oranları ile alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir