Halkbank KKTC Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde bireylerin ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ile birlikte birbirinden farklı bankalar tarafından kredi seçenekleri oluşturulmaktadır. Farklı kampanya ve içeriklerden oluşan krediler, bireylerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olurken aynı zamanda da uzun vadeli taksit seçenekleri sağlamaktadır.

Bu noktada yalnızca Türkiye’de değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de de birbirinden farklı kredi veren bankalar bulunmaktadır. Kıbrıs kredi verenler olarak Halkbankası da KKTC’de birbirinden farklı taşıt kredisi seçeneği oluşturmaktadır. Kullanımı ise oldukça pratik olan taşıt kredisi seçenekleri adına bilgi almak isteyen bireylerin en yakın KKTC şubesine başvurmalarında fayda bulunmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Kapsamında Pek Çok Seçenek

 

KKTC’de bireylerin kullanabilmesi adına Halkbankası birbirinden farklı kredi seçenekleri oluşturmuş durumdadır. Taşıt kredisinin yanı sıra konut ve ihtiyaç kredisi seçenekleri de yer alan Halkbankasında bireyler gelirlerine ve almak istedikleri kredi türüne göre bankaya başvurarak kolaylıkla kredi işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Halkbank Kktc Şubelerinden Kolayca Kredi

 

 

Bireylerin Türkiye’nin pek çok noktasından kredi çekebilmelerine olanak tanıyan Halkbankası, KKTc şubeleri üzerinden de kolaylıkla bireylerin kredi çekebilmelerine olanak tanımaktadır. Halkbank taşıt kredisi hesaplama noktasında bireylerin bilgi sahibi olabilmesi adına Halkbankası internet sitesinde otomatik kredi hesaplama butonları yer almaktadır. Kredi çekmek isteyen kullanıcılar, şubelere gitmek yerine internet sitesi üzerinden de detaylı bilgi sahibi olabilmektedirler.

Vade Oranlarına Göre Faiz Oranı

 

Halkbankası KKTC şubesinde bireylerin çekmek istediği taşıt kredisi tutarı, çekilen tutara ve vade seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. 48 aya kadar %1.20 olarak belirlenen faiz tutarı, 60 ayda %1.28 olarak oluşturulmaktadır. Bireyler çekmek istedikleri tutara göre vade seçeneklerini belirleyerek, faiz oranları hakkında bilgi sahibi olarak kredilerini çekebilmektedirler.

Aracın Yaş Durumuna Göre Ödeme

 

 

Halkbankası KKTC şubesinde bireylere aynı zamanda alınacak olan binek ya da otomobilin yaşına göre de kredi imkanı sunulmaktadır. 0 kilometre araçlara göre %80 oranında kredi imkanı sağlayan Halkbankası, 2.el araçlara ise %70 oranında kredi seçeneği sağlamaktadır. Aynı zamanda bireyler, Halbankası kredi başvurusu sms işlemlerini telefonlar üzerinden gerçekleştirebilmekte, telefona gelecek sonuca göre bankalara giderek kredi talepleri ile ilgili görüşmelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir