Halkbank KOSGEB Destekli Krediler

Halkbank KOSGEB desteği ile işletme sahiplerine uygun koşul ve şartlarda krediler vermektedir. Bu krediler şu şekildedir;

  • KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği
  • KOSGEB Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği
  • KOSGEB Destek Programları için Temninat Mektubu

 

Halkbank KOSGEB Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği nasıl alınır?

Halkbank ile KOSGEB arasında imzalanan “2016 Yılı Makine teçhizat Kredi Faiz Desteği” protokolü bulunmaktadır.

Bu protokole göre KOSGEB’in veri tabanına kayıtlı olan ve imalat sanayisinde faaliyet gösteren firmalar bu kredi avantajından faydalanabilmektedirler. Ancak KOSGEB desteklerinden faydalanmak için bu desteklerden yasaklı olmamak gerekmektedir. Bu protokolün amacı işletmelerin yerli ve aynı zamanda yeni makine ve teçhizat alımları için uygun şartlarda finansal destek verilmesidir.

Halkbank KOSGEB makine teçhizat kredi faiz desteği alma koşulları şu şekildedir. Kredi faiz desteğine başvuruda bulunmak için işletmelerin öncelikle KOSGEB tarafından belirlenen süre içerisinde başvuru formunu doldurmaları ve bu formu KOSGEB Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru formu http://kredi.kosgeb.gov.tr  adresinden temin edilebilir.

KOSGEB başvuruları değerlendirilen ve onaylanan işletmeler, KOSGEB başvuru kodları ile birlikte Halkbankasına KOSGEB makine teçhizat kredi faiz desteği için müracaat etmeleri gerekmektedir.

Halkbank KOSGEB makine teçhizat kredi faiz desteği programının son tarihi 31 Mayıs 2017 günüdür. Kredi kullanımları bu tarih itibari ile sona erecektir.

Bu kredinin faizinin tamamı da KOSGEB tarafından karşılanacağı duyurulmuştur.

Halkbank KOSGEB Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Detayları

Bu kredi için bir işletmenin kullanabileceği kredi üst limiti 1.500.00 Türk lirasıdır.

Alınan kredinin tüm faizi KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Kredi ilk 6 ay ödemesiz sonrasında ise geri kalanı 3’er aylık eşit taksitlerde olacak şekilde toplamda 36 ay olarak ödenecektir.

 

 

Halkbank KKTC Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank KKTC kredisinden faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

Genel belgeler;

  1. Kimlik Belgesi Aslı ( Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet veya Pasaport ) (Üzerinde TC Kimlik No yazılı kimlik belgesi)
  2. Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  • Kamu Çalışanları iseniz Bordronuz,
  • Özel Sektör Çalışanları iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylı şekilde gelir belgesi ve yanı sıra Şirket imza sirküleri ve SGK hizmet dökümünü belgesi,
  • Emekliler iseniz SGK Emekli Belgesi veya Emekli Maaş Hesap Cüzdanınız, Emekli olup ama halen aktif olarak ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesi belgesi
  • Serbest Meslek Sahipleri iseniz Güncel Vergi Levhası ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özeti ve Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Çiftçiler iseniz Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazi Tapu Fotokopileri Ek Gelir Belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı ve Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi.

Halkbank özel verdiği kredilere göre evrak değişikliği yapmaktadır. Bunun için en yakın Halkbank şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir