Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Halkbank her kesimden müşterilerine özel kampanyalar yapmaya devam ediyor. Her ihtiyaca uygun kredi sloganıyla hareket eden Halkbank, özel sektör çalışanlarına da ihtiyaç kredisi veriyor.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Özel sektör çalışanları, Halkbank’ın sunduğu masrafsız kredi veya düşük faizli kredi seçeneklerinden istediğini seçebiliyor. Kampanya hakkında bilgi vermek amacıyla 48 ay vadeli 50.000 TL’lik ihtiyaç kredisini esas aldığımızda;

– Tahsis Ücreti alınmayan birinci seçenekte faiz oranı yüzde 1,19 olup, aylık taksit tutarı 1.446 TL’dir. Bu durumda Yıllık Maliyet Oranı yüzde 18,5480 olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Tahsis Ücreti olarak 262,50 TL’nin alındığı ikinci seçenekte faiz oranı yüzde 1,13 olup, aylık taksit tutarı 1.424 TL’dir. Bu durumda Yıllık Maliyet Oranı yüzde 17,8815 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yıllık Maliyet Oranı belirlenirken yıllık faiz, vergiler ve ilk etapta alınan tahsis ücreti dikkate alınmaktadır. Tahsis ücreti yüzde 5 oranındaki Banka Sigorta Muamele Vergisini de kapsamaktadır.

İhtiyaç kredisi kullanan kişilerin sigorta yaptırması mecburidir. Sigorta bedeli müşterinin yaşına bağlı olarak değişmektedir. Örnek vermek gerekirse 35 yaşındaki müşteri aynı koşullarda ihtiyaç kredisi kullandığında yıllık 156 TL sigorta primi ödeyecektir.

Halkbank bu kampanyadaki koşullarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıda belirtilen bilgiler Nisan 2017 tarihi itibariyle geçerli olup, kredi kullanmak istediğiniz tarihteki güncel bilgiler için Halkbank Şubelerine müracaat etmeniz uygun olacaktır.

Özel sektör çalışanına kredi veren bankalar içerisinde yerini alan Halkbank 3-48 ay vadeli olacak şekilde 500-50.000 TL arasında İhtiyaç Kredisi vermektedir.

Diğer bir örnek vermek gerekirse, 5.000 TL ihtiyaç kredisi 12 ay vadeli olarak çekildiğinde tahsis ücretli seçenekte aylık ödemeler 454 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda tahsis ücreti, sigorta muamele vergisi ve toplam faiz 451,58 TL, kredinin müşteriye maliyeti (sigorta hariç) 5.451,58 TL olarak hesaplanacaktır.

Nasıl Müracaat Ediliyor?

Halkbank’tan kredi çekebilmek için son aya ait maaş bordrosunu ilgili maliye ünitesine onaylattıktan sonra Banka Şubelerine müracaat etmeniz gerekiyor. Kimlik belgesi ibraz edilerek yapılan işlemlerde kefil istenmiyor. Ancak müşteri hakkında yapılacak incelemenin sonucuna, kredi miktarına ve vadeye bağlı olarak Bankanın kefil isteme hakkı bulunuyor.

Ayrıca müracaat aşamasında telefon numaranızı bildirmeniz ve başvuru evrakını imzalamanız gereklidir.

Teminat Göstermek Gerekli Mi?

Özel sektör çalışanına yönelik ihtiyaç kredisini kullanabilmek için teminat göstermek gerekli değildir.

Halkbank Kredi Başvurusu Sorgulama

Kredi başvuruları Halkbank Müşteri İlişkileri tarafından ivedilikle işleme konulmakta ve en kısa süre içerisinde müşteriye cevap verilmektedir. Talebinizin uygun bulunması halinde telefon numaranıza mesajla bildirim yapılmaktadır. Ayrıca müşteriler 444 0 400 numaralı telefondan da bilgi alabilirler. Diğer bir yöntem ise Halkbank’ın internet sitesi olan www.halkbank.com.tr adresini kullanmaktır. Sitede Bireysel Müşterilerin giriş yapacağı ekran aracılığıyla başvuru sonucunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Özel Sektör Çalışanları! İhtiyaç kredisi için hemen Halkbank’a başvurun, ihtiyacınızı ertelemeyin…

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir