Halkbank Taşıt Kredisi 2017 Kampanyaları Hakkında

Halkbank bünyesinde tüm ülkemizde hem de yavru vatan Kıbrıs’da taşıt kredisi vermektedir. Halkbank hem sıfır hem de ikinci el araçlar için kredi vermektedir. Eğer sıfır araç alma kredisi veren bankalar arıyor iseniz, Halkbank da mutlaka bütçenize uygun bir kredi bulabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Özellikleri Nelerdir?

Halkbank, 48 aya varan vadelerde uygun faiz oranları ile hayalinizdeki araca sahip olabilmenizi sağlamaktadır.

Taşıt Kredisi Hakkında

 

 

Halkbank’ın vermiş olduğu kredi tutarı ile taşıtın değeri arasında bir oran olmalıdır. Alınacak aracın bedeli 50 bin Türk lirasına kadar ise yüzde 70, aracın bedeli 50 bin Türk lirası ve üstü ise 50 bin Türk lirasında kadar ki kısmı için yüzde 70 üstü için ise yüzde 50 şeklinde uygulanmaktadır.

Alınacak araç ikinci el ise 5 yaşına kadar olan araçlarda kasko değeri üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Sıfır km araçlar için yüzde 1,15 faiz oranı ile 48 aya varan ödeme seçenekleri ile verilen kredi de isterseniz krediyi aldıktan iki ay sonra ödemesine başlayabilirsiniz.

İkinci el araçlar için ise yüzde 1,16 faiz oranı ile 48 aya varan ödeme seçenekleri ile verilen kredi de isterseniz krediyi aldıktan iki ay sonra ödemesine başlayabilirsiniz.

KKTC Taşıt Kredisi

 

Halkbank KKTC’de 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile taşıt kredisi vermektedir. Alınacak araç sıfır km ise aracın anahtar teslim değerinin azami yüzde 80’i oranında kredi kullanılmaktadır. Sıfır araçlarda ise 5 yaşına kadar araçlarda kasko değerinin azami yüzde 70’ine kadar kredi kullanılmaktadır.

KKTC Taşıt Kredisinde 36 ay ile 60 ay arasında ödeme vadesi yapılmaktadır.

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredileri

 

 

Sıfır km araçlar için yüzde 1,09 faiz oranı ile 48 aya varan ödeme seçenekleri ile verilen kredi de isterseniz krediyi aldıktan sonra ilk taksitini üç ay erteleyebilirsiniz.

İkinci el araçlar için ise yüzde 1,10 faiz oranı ile 48 aya varan ödeme seçenekleri ile verilen kredi de isterseniz krediyi aldıktan sonra ilk taksitini üç ay erteleyebilirsiniz. Halkbank Yeşil Işık İkinci el Taşıt kredisi 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için geçerlidir.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank kredilerinde faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

Kredi Başvurularında İstenilen Genel Belgelerin Listesi;

 1. Kimlik Belgesinin Aslı (Nüfus Cüzdanınız veya Ehliyetiniz veya Pasaportunuz ) (Üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı kimlik belgeniz)
 2. İstenilen Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanlarından iseniz bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanlarından iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylanmış şekilde gelir belgesi yanı sıra şirketinize ait imza sirküleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümünüzün belgesi,
  3. Emekliler iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Belgesi veya emekli maaşınıza ait Hesap Cüzdanınız, emekli olup ama halen aktif olarak bir yerde ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesine ait belge.
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz şirketinize ait Güncel Vergi Levhası belgesi ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannameniz yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özetiniz ve şirketinize ait Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Kredi başvurusu yapan kişi çiftçilik yapıyor ise; Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazisine ait Tapu Fotokopileri
  6. Ek olarak istenebilen diğer gelir belgeleri: Faiz Gelirlerinizi belgelemek için Hesap Cüzdanınız ve Kira Geliriniz için ise Tapunuz veya Kira Kontratının fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Kredi Türüne Göre İstenilen Diğer Belgeler

Araç Kredileri İle İlgili İstenen Ek Belgeler

 1. Satın alınacak taşıta ait olan proforma faturası,
 2. İkinci el taşıtlar için ise aracın ruhsatı yanı sıra Motorlu Araç Tescil Belgesi ve Trafik Belgesi gereklidir

Merak ettiğiniz konular için en yakın Halkbank şubesinden bilgi alabilirsiniz. Halk bankası taşıt kredisi hesap makinesi internet adresinde bulunmaktadır.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir