Halkbank Ticari ve Kurumsal Kredi Ürünleri Hakkında

Halkbank kurumsal ve ticari müşterilerine yönelik olarak kredi ürünleri sunmaktadır. Halkbank ticari krediler 2017 kapsamında birbirinden farklı finansman destekleri bulunmaktadır.

Halkbank ticari ve kurumsal kredilerin çeşitleri nelerdir?

  • Halkbank Finansal Destek Kredisi
  • Halkbank Nakit Krediler
  • Halkbank Dövize Endeksli Krediler
  • Halkbank GSM
  • Halkbank Hermes
  • Halkbank Ticari Açık Hesap
  • Diğer Ticari Krediler, şeklindedir.

Halkbank Finansal Destek Kredileri Hakkında

 

 

Bu kredi, işletmelerin sermayelerinin desteklenmesi ve ekipman ve demirbaşlarının alınması şeklinde nakit ihtiyaçlarının finanse edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Kredi kapsamında geri ödemeler dönemsel olabildiği gibi aylık olarak eşit taksitler halinde de olabilir.

Halkbank Nakit Kredileri Hakkında

 

Halkbank firmaların ticari faaliyetleri sırasında nakti ihtiyaçlarına yönelik olarak verdiği kredilerdir. Bu kredilerde piyasanın koşullarına uygun şekilde vadeler, fiyatlar ve teminat koşulları sunulmaktadır.

Bu kredi yanında Halkbank firmalara Ticari Açık hesaplarından kefalet karşılığında veya senet karşılığında krediler de vermektedir. Döviz kredileri ve ECİMBANK ile TKB gibi kaynaklardan sağlanmış olan kredilere kadar da her türlü nakit kredi olanağı bulunmaktadır.

Halkbank Dövize Endeksli Krediler Hakkında

 

Halkbak’ın bu kredi ürününde, Türk lirası bazında ve bir yıl vadeli olacak şekilde kullanılan kredilerin geri ödemeleri ve faizi dövize endekslenir. Bunun sebebi ise dövize endeksli kredilerin kullanım alanlarının çok geniş olabilmesidir.

Kredinin maliyeti, sadece faizi ve kur artışı üzerinden yüzde 5 oranındaki BSMV’den oluşmaktadır.

Halkbank Gayri Nakti Kredilerinde (TL veya döviz cinsinden teminat mektupları, harici garanti…vb.) uygun vade ile fiyat ve teminat koşullarıyla karşılanmaktadır.

Halkbank GSM Hakkında

 

 

Türkiye’de yerleşik olan ithalatçıların, Amerika’dan gerçekleştirmiş oldukları tahıllar, proteinli gıdalar, yemler, yağlar, orman ürünleri ile hayvancılık ürünleri gibi tarım ürünlerinin ithalatını desteklemek amacı ile ABD Tarım bakanlığı tarafından sağlanan bir kredidir.

Bu kredide Halkbank aracılık yapmaktadır. GSM kredisinin geri ödemeleri azami üç yıl vadeyle altı ayda bir gerçekleşen faiz ödemeleri ve yıllık eşit olacak şekilde anapara ödenmesi şeklindedir.

Halkbank Hermes Hakkında

 

Bu kredi Alman Hermes Sigorta firması tarafından sağlanmış olan ve Almanya’dan yapılacak olan yatırım mallarının ithalatının finansmanı amacı ile verilmektedir. Bu kredi kapsamında toplam ithalatın yüzde 85’i karşılanmaktadır. En fazla vade süresi 5 yıldır.

Halkbank bu krediye de aracılık etmektedir. Kredinin ödemeleri altı ayda bir gerçekleşen faiz ödemeleri ve yıllık eşit olacak şekilde anapara ödenmesi şeklindedir.

Halkbank Ticari Açık Hesap Hakkında

 

Halkbank, ticari açık hesap ile firmaların ticari hesaplarında olan meblağdan daha fazla kullanmalarına olanak sağlar.

Firmanın telefon, doğalgaz, su, elektrik veya kablolu TV faturalarının ödemelerinde (Abone 24 aracılığı ile yapılan), Halkbankasının çekleri ile yapılan ödemelerinde, vergi ve SSK primlerinin ödemelerinde eğer firmanın hesabında yeterli bakiye yoksa gerekli tutar Ticari Açık Hesaptan karşılanmaktadır.

Halkbank Diğer Ticari Kredileri Hakkında

 

Halkbank, OND; COFACE, FINVERA veya ERG gibi özellikli olan ülke kredilerinde de aracılık hizmetinde bulunmaktadır.

Halkbank ticari kredi alma şartları nelerdir, halkbank ticari kredi nasıl alınır gibi aklınıza takılan diğer sorularını için Halkbankasının Ticari ve Kurumsal Kredi müşterilerine yönelik müşteri temsilcisinden destek ve yardım alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir