Halkbank Tıp Bayramı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Nakit ihtiyacı olan kişilerin bankalara başvurarak çektikleri ihtiyaç kredileri dönemsel ve mesleğe özel kampanyalarla yıl içerisinde müşterilere verilmektedir. Okulların açıldığı dönemlerde okul kredisi, bayramlardaki bayram kredisi, yaz dönemlerinde verilen tatil kredileri zamansal ihtiyaç kredilerine örneklerdir. Polislere, öğretmenlere veya çiftçilere özel krediler de mesleğe özel düzenlenmiş kampanyalı ihtiyaç kredileridir

Sağlık çalışanlarına özel kredi 2017 yılında da yine tıp bayramı ihtiyaç kredisi 2017 kampanya adıyla özel oranlarla nakit ihtiyacı olan müşterilere sunulmuştur. Halkbank tıp bayramı kredisi özel oranlarla sağlık çalışanlarının ihtiyaç kredisini çekmesine vesile olan kampanya olarak ilgi toplamışlardır. Ancak bu kredi sektöre özel olduğu gibi aynı zamanda zamana da bağlıdır.

14 mart tıp bayramında özel olarak düzenlenen bu kredi genellikle şubat ayı ile başlamakta ve nisan başına kadar sürebilmektedir. Yani sağlık çalışanlarına özel olarak düzenlenen bu kredi için ortalama 2 aylık bir başvuru süreci gerekmektedir. Başvuru süreci içerisinde değerlendirilen krediler onaylanırsa kullandırılmaktadır. Peki başvuru şartları ve gerekli evraklar nelerdir?

Düşük Faiz Oranları

Sektörel kredilerin en bilinmişlerinden biri olan Tıp Bayramı Kredisi olarak da adlandırılan, sağlık çalışanlarına özel kredi 2017 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi 14 Mart gününe özel, o dönemde düzenlenmiştir. Halkbank tıp bayramı kredisi için sağlık çalışanlarını şubelerine çağırmıştır. Tıp bayramı ihtiyaç kredisi 2017 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi Şubat ayı dönemlerinde başlamış, mart ayı sonuna kadar sürmüştür.

Ancak bazen 14 mart tarihle başlayan krediler Nisan ayı sonuna kadar kampanya dahilindedir. Bu dönemlerde sağlık sektöründe çalışanlar bu krediden faydalanarak daha düşük faizlerde nakit ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu yıl da tıp bayramına özel bu krediden sadece sağlık kurumlarında çalışanlar faydalanabilmişlerdir. Sağlık sektörü çalışanlarına özel kredi kampanyası düzenleyen Halkbank masraflı ve masrafsız kredilerinde yüzde 1,35 ve yüzde 1,40 oranlarda 36 aya varan vadelerde müşterilerine sunmuştur.

Sağlık Personeline Özel

Sağlık çalışanlarına özel kredi 2017 yılında da Tıp bayramı ihtiyaç kredisi 2017 döneminde sadece sağlık sektöründe çalışanlara verilmiştir. Bunun için kamu ya da özel sağlık sektörü çalışanı olmak, bunu da maaş bordrosu ve sektör meslek kaydı ile ispatlayan kişiler Halkbank tıp bayramı kredisi için başvurularını bankanın şubelerinden yapabilmekteler.

Halkbank şubelerine başvuran sağlık sektörü çalışanlarının kredi risk puanlarının yeni bir kredi çekebilmesine uygun olması, yakın dönemde kredi çekmemiş veya kredi çekebileceği limitlerinin olması gerekir. İhtiyaç kredileri belirli miktar ve oranlarda masraflı krediler için yüzde 1,35 faiz oranıyla çekilebilmekteyken masrafsız krediler için faiz oranı yüzde 1,40 olarak açıklanmıştır. Sağlık çalışanlarının her yıl 14 mart döneminde kutladıkları tıp bayramına özel olarak hazırlanan tıp bayramı kredisi, bu dönemlerde bankaların sağlık çalışanlarına verdikleri özel kredilerdir. Bu dönem içerisinde özellikle nakit ihtiyacı olan sağlık personelinin başvurduğu bankaların başında Halkbank gelmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir