Halkbank Uzun Vadeli Konut Kredileri

İnsanların hayallerini süsleyen evlere sahip olmak ve kira ödemekten kurtulmaları için uzun vadeli konut kredileri bankalar tarafında müşterilerine sunulmaktadır. Halkbank konut kredisi ile müşterilerine işte bu imkanları vermektedir. Uzun vadeli oluşu, diğer kredilere göre daha düşük faiz oranlarıyla Halkbank mortgage kredisi ev sahibi olmak isteyenlerin yanında. Halkbank ev kredisi %1,04 faiz oranı ile herkesi ev sahibi yapmaya niyetli. Halkbank tüm segmentlerde verdiği kredilerle müşterilerinin yanında olduğunu gösteren bir banka. Gerek ticari, gerek kobi gerekse de bireysel tüm müşterilerine uygun kampanyalarla destek olmaktadır. Bireysel krediler kapsamındaki mortgage kredileri hem ev sahibi yaparken hem de yatırım amaçlı bireylerin kazançlarını değerlendirmesi için önemli bir avantaj sağlıyor.

Konut Kredi Faiz Oranları Neden Daha Düşüktür?

Konut kredileri mortgage kredileri kapsamında alınmaktadır. Bu kredileri diğer kredilerden ayıran iki farklı özellik vardır. İlki kredinin oldukça uzun vadelerde yani 10 yıl ve üzeri vadelerle alınabilmesidir. Diğer özelliği ise gerek ihtiyaç kredileri gerekse de taşıt kredilerine nazaran faiz oranları daha düşüktür. Bunun nedeni ise konut kredisinin teminatlı oluşudur. Yani çekilen krediye konu olan konut kredi vadesi boyunca, kredi kapanana kadar ipotek altına alınmaktadır. Yani kredi konutun ipotekle teminatlandırılması sebebiyle daha düşük risk oluşturmaktadır.

Kredinin güvencesi olarak alınan bu ipotek nedeniyle bankalar konut kredi faiz oranlarını diğer kredilere nazaran daha düşük tutmaktadırlar. Konut kredileri kapsamında en fazla tercih edilen bankaların başında da elbette Halkbank gelmektedir. Halkbank konut kredisi alacak olanlara özel kampanyalar düzenleyerek yanıt vermektedir. Halkbank mortgage kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler için özel Halkbank ev kredisi ile 120 ay veya 180 ay vadelerle kredi çekilebilmektedir. Bu kredilerde 120 ay vade için faiz oranı %1,04 180 ay vade içinse faiz oranı %1,09 olarak belirlenmiştir. Kredi için ilave olarak alınan tahsis ücreti ise 500 TL olarak belirlenmiştir. Konut kredilerinde evin değerini belirlemek için konutun eksperine yönelik eksper içinse 650 TL ücret alınmaktadır. Ayrıca konutun ipoteklendirilmesi kapsamında ipotek tesisi ücreti olan 155 TL de alınmakla zorunlu olunan ücretlerdir.

Örnek Ödeme Tablosu

Halkbank konut kredisi için örnek ödeme planı verecek olursak, 100 bin TL için 120 ay vade ile %1,04 faiz oranı ile kredi çekildiğinde aylık sabit taksit tutarı 1.462 TL olmaktadır. Eğer bu taksit tutarı aylık ödemelerinde sizlerin bütçesini zorlayacaksa 100 bin TL Halkbank ev kredisi için 180 ay vadeli krediyi tercih edebilirsiniz. Bu kredide faiz oranı %1,09 olacaktır. Böylece kredi taksit tutarı 1.270 TL olacaktır. Halkbank mortgage kredisi özel kredi koşulları ile kullandırıldığından kapama veya erken taksit ödemelerinde ilave komisyon alınmaktadır. Bu nedenle kredileri erken kapatmayı düşünen müşterilerin kredilerini buna uygun vadelerle çekmeleri önemlidir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir