Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi Neleri Kapsar?

Günümüzde birçok banka hem ihtiyaç hem de taşıt kredisi vermektedir. Halkbank da araç alma kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Halkbank müşterilerine hem sıfır km hem de ikinci el taşıtlar için kredi kampanyaları ürünleri kapsamında “Yeşil Işık Taşıt Kredisi” adı altında kredi ürünü sunmaktadır. Bütçeye uygun faiz ve vade seçenekleri ile sunulan bu iki üründe istenildiği takdirde ödemelere 3 ay sonra da başlanabilmektedir.

Sıfır Taşıtlar İçin Yeşil Işık Taşıt Kredileri

 

Halkbank yüzde 1,09 faiz oranı ile 48 aya varan vade seçenekleri ile sıfır km araçlar için kredi vermektedir. Ödemesi 3 ay ertelemeli olan bu kredide ortalama 105 Türk lirası tahsis ücreti alınmaktadır.

İkinci El Taşıtlar İçin Yeşil Işık Taşıt Kredileri

 

Halkbank yüzde 1,10 faiz oranı ile 48 aya vade seçenekleri ile ikinci el araçlar için de bu krediyi vermektedir. Ödemesi 3 ay ertelemeli olan bu kredide ortalama 105 Türk lirası tahsis ücreti alınmaktadır. Ancak bu kampanya 5 yaşına kadar olan ikinci el taşıtlar için geçerlidir. Kefilsiz ve teminatsız olan bu kredide kredi süresince araç bankanın ipoteği altındadır.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin gerekli Evraklar

 

 

Halkbank taşıt kredisi nasıl alınır diye düşünüyor iseniz yapmanız gereken tek şey gerekli evraklarınız ile en yakın Halkbank şubesine uğramak olacaktır.

Halkbank kredilerinde faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

Kredi Başvurularında İstenilen Genel Belgelerin Listesi;

 1. Kimlik Belgesinin Aslı (Nüfus Cüzdanınız veya Ehliyetiniz veya Pasaportunuz ) (Üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı kimlik belgeniz)
 2. İstenilen Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanlarından iseniz bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanlarından iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylanmış şekilde gelir belgesi yanı sıra şirketinize ait imza sirküleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümünüzün belgesi,
  3. Emekliler iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Belgesi veya emekli maaşınıza ait Hesap Cüzdanınız, emekli olup ama halen aktif olarak bir yerde ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesine ait belge.
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz şirketinize ait Güncel Vergi Levhası belgesi ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannameniz yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özetiniz ve şirketinize ait Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Kredi başvurusu yapan kişi çiftçilik yapıyor ise; Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazisine ait Tapu Fotokopileri
  6. Ek olarak istenebilen diğer gelir belgeleri: Faiz Gelirlerinizi belgelemek için Hesap Cüzdanınız ve Kira Geliriniz için ise Tapunuz veya Kira Kontratının fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Kredi Türüne Göre İstenilen Diğer Belgeler

 

 

Araç Kredileri İle İlgili İstenen Ek Belgeler

 1. Satın alınacak taşıta ait olan proforma faturası,
 2. İkinci el taşıtlar için ise aracın ruhsatı yanı sıra Motorlu Araç Tescil Belgesi ve Trafik Belgesi gereklidir

Halk bankası yeşil ışık taşıt kredisi hesap makinesi için internet sitesinden faydalanabilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir