Halkbankası Kktc Konut Kredisini Kimler Kullanabilir?

Kamu bankası olan Halkbank Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bulunan müşterilerine yönelik olarak bir kampanya başlatarak Kıbrıs kredi verenler arasında yer aldı. Halkbank konut kredisine KKTC’de yerleşik KKTC ve TC vatandaşları kullanabilmektedir.

Halkbank kredi başvurusu cepten mobil olarak da yapabilinmektedir. Başvurunuz onaylanması durumunda bankanın istediği evrakları ilgili Halkbank şubesine götürmeniz ve başvuru evraklarını imzalamanız gerekmektedir.

 

 

KKTC Konut Kredisi Kampanyası Detayları Hakkında

Eğitim, sağlık, seyahat veya alışveriş gibi birçok ihtiyaçlarınızda kullanılmak üzere Halkbank KKTC’de kredisi vermektedir. Halkbank’ın verdiği krediler arasında çok cazip fiyatlar ile konut kredisi de yer almaktadır. Bütçenize uygun vade ve ödeme seçenekleri ile istediğiniz eve sahip olabilirsiniz.

KKTC Konut Kredisi sırasında satın alınacak konut kredi süresi boyunca birinci dereceden ipotek alınmaktadır.

Halkbank Konut kredisi hesaplama ile ilgili vade, faiz oranları ile örnek kredi tutarları aşağıda verilmiştir;

 

 

KKTC Konut Kredisi

 

Faiz Oranı

 

% 0,95

% 0,99 % 1,05
 

Vade

 

60 Ay

120 Ay 180Ay
Örnek Kredi Tutarı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
50.000 TL  

1.155 Tl

 

69.308 TL

784 TL 94.086 TL 704 TL 126.704 TL
100.000 TL  

2.310 TL

 

138.616 TL

1.568 TL 188.171 TL 1.408 TL 253.408 TL

Halkbankasının avantajlı konut kredisinden yararlanmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunan herhangi bir Halkbank şubesine başvurabilirsiniz.

Halkbank KKTC Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank KKTC kredisinden faydalanmak isteyen talep sahibi ve varsa kefilleri için istenen belgeler şu şekildedir.

 

 

Genel belgeler;

 1. Kimlik Belgesi Aslı ( Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet veya Pasaport ) (Üzerinde TC Kimlik No yazılı kimlik belgesi)
 2. Gelir Belgesi ile ilgili bilgiler:
  1. Kamu Çalışanları iseniz Bordronuz,
  2. Özel Sektör Çalışanları iseniz Bordronuz veya üzerinde maaşınızda haciz bulunmadığına dair yazısı bulunan güncel onaylı şekilde gelir belgesi ve yanı sıra Şirket imza sirküleri ve SGK hizmet dökümünü belgesi,
  3. Emekliler iseniz SGK Emekli Belgesi veya Emekli Maaş Hesap Cüzdanınız, Emekli olup ama halen aktif olarak ücretli şekilde çalışıyor iseniz çalıştığınızı beyan edenlerden için işyeri destek prim bildirgesi belgesi
  4. Serbest Meslek Sahipleri iseniz Güncel Vergi Levhası ile Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi yanı sıra Güncel İşletme Hesap Özeti ve Ticaret Sicil Gazetesi,
  5. Çiftçiler iseniz Çiftçilik Belgesi yanı sıra Müstahsil Makbuzları ile Arazi Tapu Fotokopileri Ek Gelir Belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı ve Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi.

(Talep sahibi kişi maaşını başvuru yaptığı Halkbank KKTC şubesinden alıyor ise gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

Kredi Türüne Göre İstenilen Diğer Belgeler

Mortgage Kredilerinde Alınacak Konuta Ait;

 1. Kredi kullanılacak konutun kat mülkiyetli tapusu veya kat mülkiyetli tapusunun olmaması halinde ise kat irtifaklı tapusu yanı sıra yapı kullanım izin belgesi gerekmektedir. Şayet konut için yapı kullanım izin belgesi de alınmamışsa son beş yıla ait olan yapı ruhsatı ile İmar Durum Belgesinin getirilmesi gerekmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir