Halkbank’tan Emekliye Mini Kredi

Halkbank emeklilere faizsiz kredi; Halkbank emekli mini kredi ile emeklilerin düşük miktardaki kredi ihtiyaçları uygun faiz avantajları ile karşılanmaktadır. Emeklilerin bütçesini zorlamadan ödeyebilecekleri bu mini kredi kişiye özel taksitlerle verilebilmektedir.

Halkbank’ta 5000 TL mini kredi 48 ay vade ile aylık %1.12’ lik bir faiz oranıyla 142,03 TL’lik taksitle ödenebilmektedir. (örnek ödeme planıdır) Kredi tahsis ücreti krediye dahil değildir. Bu örnekte tahsis ücreti olarak bankaya 26,25 TL ödenmektedir.

 

 

Kimler en uygun koşullarla mini kredi kullanabilir?

Yukarıdaki örnek ödeme tutarında görülen faiz oranlarının geçerli olması için en az taksit tutarı kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmak gerekmektedir. Ayrıca müşteriler Hayat Sigortası talebinde de bulunmuş olmalıdırlar. Hayat Sigortası primi ne kadar olmaktadır? Hayat Sigortası primi, krediyi kullanacak olan müşterilerin cinsiyetine, yaşına ve aldığı kredi miktarına göre farklılık göstermektedir. 48 ay vadeli 5000 TL kredi kullanan müşteri erkek ve 50 yaşındaysa ödeyeceği hayat sigortası primi 50 TL’dir. Bu miktar yıllık olarak verilmiştir.

Mini Emeklilik Kredisi için Başvurular Nasıl Yapılır?

 

Emekli müşteriler mini kredi için en kolay başvuru kanalı olarak bankanın sms hattını kullanabilirler. Kredi kullanmak isteyen müşteriler TC Kimlik numaralarını, ne kadar kredi talep ettiklerini ve gelir bilgilerini 3452’ye sms olarak atabilirler. SMS başvuruları yapıldığında alınabilecek en yüksek mini kredi: 5000 TL olmaktadır.

 

 

Halkbank emekli kredisi maaşın kaç katı? ; Son dönemlerde kredi borç mağduriyetlerini önleyebilme amacıyla kredi kullanmak isteyen kişilerin gelirleriyle orantılı olarak kredi çekmeleri için çeşitli düzenlemeler getirildi. Ödenecek aylık taksitler gelirle orantılı olmalıdır fakat emekliler için durum biraz daha farklı değerlendirilebilmektedir. Emeklilerin sabit maaşları olduğundan ötürü aylık kredi taksitleri için direkt olarak maaşlarından kesinti yapılmaktadır. Emeklilerde yaş sorunları önem kazanmaktadır, belli bir yaş limitini geçen müşteriler kredi çekmek için riskli olan sınıfa girmektedirler. Bankalar bu gibi ayarlamaları kredinin geri ödenmesini sağlamlaştırmak amacıyla yaparlar. Eğer yaşla ilgili bir sorun yoksa emekli kişi banka tarafından olumlu değerlendirilmişse normalde ihtiyaç Kredisi olarak maaşlarının 10 ya da 15 katına kadar kredi çekimi yapabilirler.

Halkbank Emekli Kredi Yaş Sınırı Nedir?

 

BağlantıHalkbank emekli kredi yaş sınırı; Halkbank’ta emekliler hem ihtiyaç kredisi hem de daha küçük masraflar için mini kredi imkanlarından yararlanabilmektedirler. Bankanın mutlu emeklilik ihtiyaç kredisi mini krediye kıyasla daha yüksek tutarlarla alınabilir. Mutlu emeklilik kredisinde 10.000 TL ‘lik bir kredi tutarı 48 ay vade aylık %1.13 faiz oranı ve 285 TL taksit ile ödenebilir. (örnektir) 52.5 TL de tahsis ücreti verilir. Kredi çekebilmek için emeklilik yaş sınırı koşulların belirlenmesi açısından oldukça önemlidir. Emeklilerde 65 yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaşın altındaki emekliler daha fazla krediyi uzun vade dönemleri ile alabilirken, 65 yaşını geçmiş kişiler daha az sayıda vade ile kredi çekebilirler. Emeklilerde ayrıca sigorta primi biraz daha yüksektir. Bu; güvence amaçlı olarak uygulanmaktadır.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir