Halkbank’tan Şehit Yakınlarına İhtiyaç Kredisi

Yardımlaşmak, paylaşmak, zorluklardan anlamak ve destek çıkmak, her birimizin görevi olan hususlardır. Ahlaki gereklilikler yalnızca sosyal toplum içerisinde yer alan bireyler için değil, kurum ve kuruluşlar için de geçerlidir. Bu kurum ve kuruluşlar bu değerleri, sundukları hizmet ve ürünlerde dikkate aldıkları kadar değerlidirler. Bu yönden, ülkemizde yer alan bankaların da sorumlulukları vardır. İhtiyaç sahiplerine pek tabii ki kredi tahsis ederken yasal yapılara dikkat edip, ticari yapılarını zedelememek için kendi kazançlarını dikkate alırlar ancak bankaların sosyal anlamda zor durumda olanlara yardımcı olması önemlidir. Bunlardan birisi de şehit yakınlarına ve gazilere sunulan kredilerde faiz oranı uygulamalarında ılımlı olmalarıdır. Çünkü bu kişiler bu ülke ve bu toplum için büyük fedakarlıklar gösteren kişilerdir. Bu fedakarlıklarının karşılığı pek tabii ki ödenemez ancak onların ihtiyaçlarında ve taleplerinde yanlarında olmak, her birimizin görevidir. Örnek olarak gazilere faizsiz kredi imkanı verilebilir.

Hali hazırda devlet tarafından desteklenen faizsiz konut kredisi imkanı şehit ve gazi yakınları için sunulmaktadır ve ilgili bankaya Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınacak olan hak sahipliği belgesi ile birlikte başvuru yapabilmek mümkündür. Faizsiz konut kredisi şehit yakınlarına ve gazilere özel kredi olarak sunulmaktadır.

Halkbank, Halk’ın Yanında

Halk Bankası, sosyal sorumluluk bilinci ile şehit yakınlarına ve gazilere özel olarak ihtiyaç kredisi sunmaktadır. İhtiyaç kredileri, bankalar tarafından yüksek risk grubunda yer alan krediler olduklarından genellikle vadeleri ve tutarları düşüktür, faiz oranları ise bir miktar yüksektir. Ancak Halk Bankası’nın gazilere ve şehit yakınlarına sunduğu vefa kredisi kampanyasında faiz oranı, bu değerli şahıslara özel olarak daha düşüktür.

Halkbank’ın vefa kredisi kampanyasından faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan temin edilebilecek şehit yakını olunduğunu veya gazi olunduğundu ortaya koyan belgedir. Bu belge iler beraber normal ihtiyaç kredisi talebinde gerekli olan belgeleri ibraz ederek Halk Bankası’nın vefa kredisi kampanyasından faydalanabilmeniz mümkündür.

Düşük faiz oranıyla sunulan Halkbank vefa kredisi hesaplama işlemi ile beraber daha iyi değerlendirilebilir;

Bu kampanya kapsamında alınacak olan 50.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için 48 ay vade seçeneği tercih edildiğinde uygulanacak olan faiz oranı %1.07’dir. Bu durumda bankaya aylık olarak ödenecek olan taksit tutarı 1.401,90 TL olarak hesaplanacaktır.

Ayrıca Halk Bank’ın vefa kampanyasında yer alan konut kredisinden faydalanarak konut sahibi de olunabilmektedir. Üstelik düşük faiz oranları ile. Bu konut kredisi için ise alınacak olan 100.00 TL tutarındaki kredi için 120 ay vade seçeneği tercih edildiğinde %0.89 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu durumda da bankaya yapılacak olan aylık geri ödeme tutarı 1.359,45 TL olarak gerçekleşecektir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir