Herkesi Ev Sahibi Yapacak Kredi

Ev almak isteyenlere müjde! Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile As Bank’tan konut kredisi alabilirsiniz. Asbank Kıbrıs’ta hizmet veren bir banka olduğundan dolayı kredi alabilmeniz için Kıbrıs’ta ikamet etmeniz gerektiğini belirtelim. Kıbrıs’ta ikamet eden Türk vatandaşları bankadan kredi alabilir. Tabi bankanın kredi vermek için gerekli gördüğü şartlara sahipseniz.

Asbank Konut Kredisi Detayları

Almak istediğiniz konutun bedelinin %90’nını Asbank’tan konut kredisi alarak karşılayabilirsiniz. Geri kalan %10’luk tutarı bankaya peşinat olarak vermeniz gerekecektir. Örneğin 200.000 TL bedelinde bir ev alacaksanız, As Bank 180 bin TL’sini ödeyecek geri kalan 20 bin TL’yi bankaya peşin olarak vermeniz gerekecek. Asbank’tan alacağınız konut kredisini 144 aya kadar taksitlendirebilir ve %0,58’den başlayan düşük faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Ancak %0,58 faiz oranı yabancı para birimleri için geçerli. Türk Lirasıyla kredi borcunuzu ödeyecekseniz %1,25 faiz oranları ile konut kredisinden faydalanabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı ya da ehliyet belgesi.

Gelirinizi gösteren maaş bordrosu.

Adres teyidi için ikametgâh belgesi. Kıbrıs’ta ikamet etme şartı bulunuyor.

Tapu fotokopisi veya satın alacağınız konut henüz inşaat halindeyse inşaat projesi.

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, ipotekli bir ürün olduğu için ilk önce alacağınız eve karar almış olmanız gerekiyor. Ardından bütçenize en uygun konut kredisi veren bankayı belirlemeniz gerekir.

Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Konut kredisi alırken faiz oranına dikkat etmeniz gerekiyor çünkü faiz oranı aylık taksitleri ve toplam ödemeyi etkileyen bir husustur. Bunun yanında dosya masrafı var. Bu doğrultuda bakıldığında bir önemli nokta yıllık maliyet oranıdır. Yıllık maliyet oranı; dosya masrafı, faiz oranı, komisyon gibi konut kredisi içindeki toplam masrafların oranını temsil eder. Bu yüzden yıllık maliyet oranı, konut kredisi alırken dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Konut Kredisi Onayı Aldıktan Sonra Süreç Nasıl İşliyor?

Konut kredisi onayını aldıktan sonra bankanın istediği belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Bankanın belirlediği tarafsız bir eksper gelip evinizin değerini ölçecek. Ekspertiz raporu belirlendikten sonra belirlenen konut değerinin %80’nine kadar bankadan kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan %20’lik peşinatı bankaya vermeniz gerekecektir. Buradan sonraki süreç tapu dairesinde gerçekleşecektir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir