Icbc Bankası Bayrama Özel Hesaplı Kredi Fırsatı

Tüketiciler, çeşitli ihtiyaçları için finansal destek almak üzere bankalara başvururlar. Bankalar, finansal kuruluşlar olarak para kiralama, para saklama, para transferi gibi çok sayıda hizmeti verirken bu hizmetler aracılığı ile de kendi gelirlerini elde ederler. Karşılıklı para ilişkisinde, tüketicilerin ihtiyacı olan çeşitli olanakları yaratırlar ve onlara çeşitli kampanyalar ile sunarlar.

Özellikle son yıllarda sektörde hizmet veren banka sayısının artması, bankaların sundukları olanakların çeşitlenmesi ve müşteri sayısının artması ile beraber BDDK’nın düzenlemeler yapması bankaları kampanyalar konusunda sınırlarını zorlamaya itmiştir. Son yıllarda özellikle bayrama özel olarak kredileri ile gündeme gelen mevduat bankalar, bayramda ihtiyacı olanlara özel kredi imkanlarını düşük faiz oranları ve vade seçenekleri ile sunmaktadırlar.

Ülkemizde 2015 yılından itibaren hizmet vermekte olan ICBC Turkey Bank, kısa sürede geniş bir tüketici kitlesini müşterisi haline getirmeyi başarmıştır. Bu başarının kaynağı ise sunduğu mevduat bankacılığı hizmetlerindeki çok sayıda avantaj ve kredi olanaklarındaki esneklikler ve düşük faiz oranlarıdır. Özellikle İcbc bank bayram kredisi son dönemde bankayı ön plana çıkaran uygulamalardan birisi olmuştur. Bu krediyi ele alacak olursak;

Hesaplı kredi konut teminatlı olarak tüketicilere sağlanmaktadır. Konut teminatlı olduğundan risk oranı düşük gruba girmekte olan bu krediye oldukça düşük faiz oranları uygulanmaktadır. Bu yönden %1.12 gibi düşük bir faiz oranı ile yüksek meblağlarda sağlanan kredi için 48 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Bu bilgiler ışığında Icbc bank kredi hesaplama işlemini yapacak olursak;

Bankadan alınacak olan 100.000 TL tutarındaki 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için %1.13 oranında faiz uygulanmaktadır ve bu faiz oranı ve vade seçeneği ile hesaplama yapacak olursak bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 2.813 TL’dir. Kredi için ödemeniz gereken tahsis tutarı ise 1.653 TL’dir.

Zira eğer bu krediyi 12 ay vadeli olarak alacak olsaydınız banka tarafından uygulanacak olan faiz oranı %1.21 olacaktı ve 100.000 TL tutarındaki kredi için bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 9.106 TL olarak gerçekleşecekti. Bu kredi için de ödeyeceğiniz tahsis bedeli 1.653 TL olarak hesaplanacaktı.

Eğer krediyi teminatsız olarak düşük tutarlı alacak olsaydınız;

Bankadan 15.000 TL tutarında 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi aldığınızda uygulanan faiz oranı %1.16’dır ve bu bilgiler ışığında hesaplandığında kredinin aylık geri ödeme taksit tutarı ise 431 TL olarak gerçekleşecektir.

Kredi alternatiflerinde birçok avantajı ortaya koyan Icbc bank kredi başvurusu anlamında da kolaylıklar sağlamaktadır. Teminatsız krediler için başvurularınızı bankanın internet bankacılığı ekranından yani resmi web sitesinden anında yapabilmektesiniz.

Teminatlı kredi başvurularınızı ise ICBC Bank şubelerine;

Gelir Belgesi

T.C. Kimlik Numarası

Teminat gösterilecek taşınmazlara ilişkin ruhsat ve tapu ile giderek başvurunuzu bireysel olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir