Icbc’den Eskişehir Eczacılar Odası Üyelerine Özel Kredi

Herkesin ve her kesimin nakit ihtiyacı olduğu unutulmalıdır. Gerek zaman zaman meydana gelen nakit ihtiyaçlarımızı giderebilmek için, gerekse bazı dönemlerde düzenlenen belirli bir kesime yönelik kredi kampanyalarında olduğu gibi kendimizi özel hissedebilmek için hatırlanmak isteriz. Bankalar tarafından düzenlenen kredi kampanyaları incelendiğinde karşımıza esnafımız, çiftçilerimiz, emeklilerimiz, kamu çalışanlarımız ve daha nice meslek mensuplarımız çıkmaktadır.

Esnafımız, çiftçimiz, emeklimiz derken eczacılarımızı unutmak olur muydu? Biz de unutmadık tabi ki, eczacılarımız için özel kredi faiz oranları ve ödeme koşulları ile kredi imkânlarını araştırmaya başladık. Karşımıza ise; Çin Endüstri ve Ticaret Bankası olan ICBC tarafından Eskişehir Eczacılar Odası üyeleri için özel kredi kampanyası çıktı.

ICBC tarafından düzenlenen kampanyanın içeriğinde zaten bizler için özel olan eczacılarımıza kendilerine özel olduklarını hissettirecek detaylar yer almaktadır. Ancak kampanyanın kapsamı Eskişehir Eczacılar Odası üyeleri için özel olduğundan dolayı, kampanyadan faydalanabilmek için ve ICBC bank kredi başvurusu için ICBC Eskişehir Şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Kredinin farklı tutarları bulunmak ile beraber, ne kadar tutar kredi kullanmak istiyorsanız ICBC Eskişehir Şubesine giderek yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir. Ancak, sizler için bir örnek hesaplama yapalım istedik. ICBC bank kredi hesaplama işleminde, karşımıza çıkan en önemli detaylardan biri farklı vadeler için farklı faiz oranı sunulmasıdır. Bu şekilde olması kişinin tercihinin de özel olduğunu vurgulamaktadır.

Örneğin; 10000 TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacağınızı düşünürsek, çektiğiniz kredi tutarını 12 ay vadede geri ödeyeceğinizi düşünürsek eğer, kredi faiz oranı % 1.19 olacaktır. Aylık taksit tutarlarınızın 913 TL olduğu seçenekte, çekilen kredi tutarının % 0.5’ i oranında uygulanan kredi tahsis ücreti ve ortalama 35 yaşında bir kişi için hesaplanmış olan 1 yıl geçerli olacak kredi hayat sigortası da dâhil sadece 95 TL’ lik bir kesintiniz olacaktır. Kredi tahsis ücreti ve kredi hayat sigortası için yapılan kesintinin, her bireysel ihtiyaç kredisinde alındığı unutulmamalıdır. Yani sadece bu kredi için değildir.

Eğer kredi olarak kullanmak istediğiniz 10000 TL’ nizi daha uzun vadede çekmek ve daha düşük miktarlarda geri ödemek istiyorsanız, karşınıza çıkacak olan 48 ay vade seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. 10000 TL’ niz için faiz oranınız % 1.16’ ya gerilerken, aylık ödeme tutarınız da 287 TL’ ye düşecektir. Yine aynı şekilde 95 TL’ ik kesintiniz olacaktır. Daha uygun geri ödeme seçeneği tercih edenlerin, tercihleri 48 ay vadelerden yana olmaktadır.

ICBC bankasının kredi kampanyaları ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilmek ve düzenli olarak takip edebilmek için ICBC internet bankacılığı sistemini düzenli olarak ziyaret edebilirsiniz. Bankanın kampanyalarına ICBC bankasının resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir