ING Bank 8 Yaşa Kadar 2. El Araçlar İçin Kredi Seçenekleri

Hayat pahalılığı almış başını gidiyor ancak ihtiyaçlar maalesef hiç bitmiyor. Bankalar da bu ihtiyaçların hızlı bir şekilde giderilmesi için kişilere kredi imkânı sağlıyor. Bir bankaya ait birçok kredi mevcut ve bu kadar çeşitlilik de bazen tüketicilerin kafasını karıştırabiliyor. Ancak kredi çekerken ince eleyip sık dokumakta fayda var. Bazı gizli masraflar size son anda ortaya çıkarak, bütçenizin değişmesine neden olabilir.

Araba ihtiyacınız olmadığı düşündüğünüz için belki de bugüne kadar araba alma fikri hiç aklınıza gelmedi. Ancak hayatınızda bir değişiklik oldu. Örneğin bir bebek, hasta bir aile yakını veya işinizdeki değişiklik… Artık bir araba ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak sıfır araba alacak bütçeniz de yok. Taşıt kredilerini araştırırken en mantıklı kredinin ing bank taşıt kredisi olduğuna karar verdiniz. Bu krediyi de araştırırken, bu yazıya denk geldiniz. Öyleyse sizin için derlediğimiz ve detaylandırdığımız ing bank araç kredisi yazımızı mutlaka okuyun.

ING Bank Taşıt Kredisi Özellikleri

Bu kredide diğer kredilerden farklı en önemli şey, alacağınız aracın maksimum 8 yaşında olması gerektiğidir. 8 yaşının üstünde bir araç almayı düşünüyorsanız bu krediden yaralanamazsınız. Aynı zamanda bu kredi sıfır araçlar için de kullanılabilmektedir.

Vade aralığı olarak 3–48 ay belirlenmiştir. Yani en az 3 ay vade, en fazla 48 ay vade (4 sene) kredi kullanabilirsiniz.

Bu kredide kredi tahsis ücreti bulunmaktadır ancak alınabilecek en yüksek miktar çekilen paranın %0,5’i kadardır. Yani 50.000 TL kredi çekecek olursanız ödeyeceğiniz en yüksek miktar, 250 TL civarında olacaktır.

Bu kredide ayrıca ev kredileri gibi hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası zorunlulukları bulunmamaktadır.

Ayrıca bu krediyi kullanırken herhangi bir teminat göstermenize gerek yoktur. Teminat, otomatik olarak alacağınız araçtır.

Bu kredide en fazla 50.000 TL çekebilirsiniz.

Örnek Hesaplama

Bu kredide örnek hesaplama şu şekildedir.

İkinci el bir araç almak için, 20.000 TL ihtiyacınız olduğunu ve 36 ay taksitle ödeyeceğinizi varsayalım. Faizinin %1.34 olarak işlem görmektedir. Aylık taksitiniz 736 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz miktar, 26.500 TL’dir. Bu kredide 100 TL dosya masrafı bulunmaktadır.

Sıfır kilometre bir araç almak için, 50.000 TL ihtiyacınız olduğunu ve 48 ay taksitle ödeyeceğinizi varsayalım. Faizinin %1.34 olarak işlem görmektedir. Aylık taksitiniz 1.503 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz miktar, 72.136 TL’dir. Bu kredide 250 TL dosya masrafı bulunmaktadır.

Ing bank araba kredisi başvurusu yapmak için, www.ingbank.com.tr adresine girerek, taşıt kredisi başvuru formunu doldurabilirsiniz. Buradan hızlı bir şekilde dönüş alabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezini bizzat siz arayarak veya şubeler aracılığı ile de krediye başvurabilirsiniz. Başvuru sonrası sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak, hızlıca aracınıza kavuşmanızı dileriz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir