İng Bank Dolarınıza 1 Yıl Hoş geldin Faizi!

Bankalar, tüketicilerin paralarını biriktirebilmeleri için de çeşitli olanaklar sunarlar. Hem kişisel vadesiz mevduat hesabında birikim oluşturabilmek hem de vadeli mevduat hesabı aracılığı ile para biriktirebilmek mümkündür. Vadeli mevduat hesabında, vadesiz mevduat hesabından farklı olarak yatırılan paraya belirli bir faiz oranı uygulanır ve bu faiz oranı neticesinde de vade sonunda bankaya yatırılan para, olduğundan daha fazla bir tutarda geri alınır. Aslında burada yapılan işlem, eldeki nakit parayı bankaya kiralama işlemidir. Banka da vade sonunda anaparayı tüketiciye geri verirken, bu parayı kiralama bedelini belirli bir faiz oranı üzerinden vermektedir.

Vadeli mevduat hesapları, döviz ile de işletilebilmektedir. Bu sayede de bankaya yatırılan döviz hem faiz oranı ile hem de kur farkı ile değerlenmektedir. Paranın zaman içerisinde kazandığı değer böylelikle daha fazla olmaktadır.

Bugün birçok banka tüketicilerin paralarına kendilerine yatırmasını istediğinden birçok kampanyayı onlara tahsis etmektedir. Bu yönden özellikle hoş geldin faizi uygulaması ile tüketicilere cazip olanaklar sunulmaktadır. Hoş geldin faizi, bankada ilk defa vadeli mevduat hesabı açanlara yönelik olarak uygulanan bir faiz oranıdır ve normal faiz oranlarından bir miktar daha yüksektir. Kimi bankalar bu oranı bir aylık olarak uygularken bazıları ise bir yıllık olarak uygulamaktadır. Özellikle hoşgeldin faizi veren bankalar arasında ING Bank’ın e-Turuncu hesabının oldukça avantajlı olduğu görülmektedir.

ING Bank, şubesiz bankacılık hizmeti olan e-Turuncu hesap üzerinden vadeli mevduat hesabı açanlara özel olarak 1 yıl süresince özel hoş geldin faiz oranı sağlamaktadır. Ayrıca e-Turuncu hesap sahipleri bu kapsamda hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti ödemeden işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Bu yönden ing turuncu hesap kullananlar avantajlı faiz oranlarından bir sene boyunca faydalanırken ayrıca herhangi bir ekstra ödeme de yapmazlar.

e-Turuncu Hesap uygulaması ile ING Bank’a yatıracağınız Dolar’ınız için;

5 bin $’a kadar: %4 Faiz Oranı

50 bin $’a kadar: %4 Faiz Oranı

250 bin $’a kadar: %4 Faiz Oranı

250 bin $ ve üzeri için: %0.10 Faiz Oranı uygulanmaktadır.

365 gün boyunca paranızı değerlendireceğiniz eturuncu hesap başvurusu işleminizi ING Bank resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kampanyadan anında faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir