İNG Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm nakit ihtiyaçlarımızda bankalardan edinebildiğimiz kısa vadeli ve düşük miktarlı kredilere “ihtiyaç kredisi” adı verilir. İhtiyaç kredileri, bankalara bireysel başvuru yapılarak temin edilebilmektedir. Bugün bir çok mevduat bankası, tüm ihtiyaç türlerine yönelik olarak çeşitli kampanyalar altında ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekleri değerlendirmek isteyen tüketiciler, gerek internet, gerek telefon ve gerekse şubeler aracılığı ile kredi başvurularını yaparak, ihtiyaç duydukları nakdi temin edebilmektedirler.

İhtiyaç kredilerine yönelik olarak uygulanan faiz oranı neticesinde, vade süresinin sonunda daha yüksek bir meblağ ödenmiş olur. Bu durum bankanın kârlılığı ve paranın zamanla değişen değeri için kritiktir. Artı olarak kredi tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamelesi Vergisi (BSMV %5) ve dosya masrafı gibi çeşitli ödemeler de talep edilebilmektedir.

Bankalar sundukları çeşitli kampanyalarda, faiz oranlarını düşürebilmekte, tahsis ücretini talep etmeyebilmekte veya dosya masrafı almamaktadır. Bu gibi cazip seçenekler sunulması halinde kişiler o bankadan kredi almak için daha istekli olmaktadır.

Tüm İhtiyaçlara Anında Yanıt!

İNGBank, ihtiyaç kredisi sağlayan ve bu yönden büyük ilgi gören bir bankadır. Müşterilerine başvuru kolaylıkları, faiz oranlarında ve vade sürelerinde seçenekler sunan İNGBank ihtiyaç kredi başvurusu işlemi şubelerden, internetten, SMS ile veya arama yapılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bir alternatif olarak IngBank’ı değerlendirebilirsiniz. IngBank, ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu 5 farklı kampanyada çeşitli faiz oranlarıyla cezbedici seçenekler sağlamaktadır. Bunları değerlendirecek olursak İNG bank kredi hesaplama işlemlerini şu şekilde yapabiliriz;

INGBANK’ın “%1.09’dan başlayan faizli kredi” kampanyası kapsamında alacağınız 10.000 TL için 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde, %1.09 faiz oranı uygulaması yapılır. Bu durumda aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 281.85 TL olacaktır. Bu kredi seçeneğine başvurmanız halinde 50 TL’de kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir.

Eğer “Mini Kredi” kampanyası kapsamında kredi alacak olursanız ve bu kampanya dahilinde 48 ay vadeli 5.001 TL kredi alacak olursanız uygulanacak faiz oranı %1.84 olacaktır. Bu kredi için aylık ödemeniz gereken taksit tutarı ise 170.02 TL olacaktır ve bu kredi için 25 TL kredi tahsis bedeli ödemeniz gerekir.

Eğer INGBANK’tan “Eşit taksitli kredi” kampanyası kapsamında 20.000 TL alacak olursanız uygulanacak faiz oranı %1.59’dur. 48 ay vadeli bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 639.89 TL olacaktır ve bu kredi için ödeyeceğiniz kredi tahsis tutarı ise 100 TL’dir.

Bu değerlendirmeler sonucunda eğer krediden faydalanmak istiyorsanız ing bank kredi başvurusu sms yolu ile şu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Aslında bu noktada diğer bankalardan farklı olarka SMS atmanız gerekmektedir. Siz başvuru işleminizi ING Bank ATM’lerinden “Giriş” tuşuna basarak yaparsınız ve banka size SMS aracılığı ile geri dönüş sağlayarak kredi onayınızı bildirir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir