ING Bank Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi

Parasal ihtiyaçlarımız bitmek tükenmek bilmez. Hayatta ihtiyacımız olan ve kendi imkanlarımızla üretemediğimiz şeyler için bir para ödememiz gerekir ancak elimizdeki nakit imkanları her zaman bu şeyleri satın alabilmemiz için yeterli olmayabilmektedir. İster ürün olsun ister hizmet olsun bu ihtiyaçlarımızı gidermek için nakde ihtiyacımız olduğunda kapısını çalabileceğimiz finansal kuruluşlar bankalardır. Nakit ihtiyacımızı karşılamak üzere bizlere kredi imkanları sunan bankalar, çeşitli ihtiyaçlarımız için, kredi türleri yaratmışlardır.

Bunlar; konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri olarak sıralanabilir. Konut ve taşıt kredileri yüksek meblağlarda alınabilen krediler olup, bir teminat gösterilerek edinilir, ihtiyaç kredisi ise kişinin gelir şartlarının uygun olması halinde, doğrudan sağlanır. İhtiyaç kredileri bu yönden diğer kredi türlerine göre daha yüksek risk grubunda yer alır ve bu nedenle de daha düşük vade ve tutarda sağlanır iken faiz oranı daha yüksek olur.

İhtiyaç kredisi alacağımız zaman ihtiyacımız olan meblağın tamamını edinebilmemiz mümkündür ancak bankacılık sektöründeki düzenlemeler gereği, belirli bir tutara kadar ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Bu nedenle eğer yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız tüm bankaların üst limiti hakkında bilgi almanız gerekir. Çünkü tüm bankalar aynı üst limitte kredi vermemektedir. Genellikle 50.000 TL ile 75.000 TL arasında üst limit tercih eden bankaların yanı sıra 100.000 TL’ye kadar da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Ing Bank ihtiyaç kredisi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ing Bank’tan Maksimum İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en çok tercih edilen mevduat bankalarından birisi olan İngiliz kökenli ING Bank, sunduğu kredilerde düşük faiz oranları ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca yapmakta olduğu yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında tüm ihtiyaçlarınıza yönelik 100.000 TL’ye kadar kredi sağlayabilmektedir. Banka bu kampanya kapsamında sağladığı kredi için hayat sigortası da uygulamaktadır ve bu sigortanın masrafı krediden tahsis edilmektedir. Uygulanan hayat sigortasının tutarı ise yaşa ve kredi tutarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Bu avantajları ile beraber eğer yüksek tutarlı ihtiyaç kredisinden faydalanmayı düşünüyorsanız, bir de ilgili vade süresi ve faiz oranı ile Ing Bank kredi hesaplama işlemini yaparak, size detaylı bilgi aktaralım;

ING Bank’tan alacağınız 100.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğiniz zaman uygulanacak olan faiz oranı %1.29 olacaktır. Bu durumda bankaya aylık olarak yapacağınız geri ödeme taksit tutarı ise 2.967,68 TL olarak gerçekleşecektir. Alacağınız bu yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi için 500 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.

Şimdilik Ing Bank kredi başvurusu cepten, ING Bank müşterisiyseniz bankanın resmi uygulaması aracılığı ile yapılabilmektedir. Ancak eğer siz internet üzerinden başvuracaksanız hemen ING Bank’ın resmi web sitesine gidebilir ve başvurunuzu saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir