ING Bankası’ndan 1 Yıl Vadeli Kredi Fırsatı

İhtiyaç kredileri, artık hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Çünkü satın almak istediğimiz ve sahip olmak istediğimiz bir şey için gerekli olan toplu parayı bankalardan alarak, küçük parçalar halinde geri ödeyebilmek oldukça avantajlı ve değerlendirilebilir bir tercihtir. Çok talep edilen ancak geri ödemelerinde sıkça problemle karşılaşılan ihtiyaç kredileri, bankalar için de oldukça avantajlı bir gelir kaynağıdır. Bunun yanı sıra müşteri kazanmak için, en çok tercih edilen tür olması nedeni ile ihtiyaç kredilerinde çok sayıda kampanya ve uygulama karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki ihtiyaç kredisi veren tüm bankaların kendi bünyelerinde sundukları çok sayıda kampanya, değerlendirilmesi gereken çok sayıda ihtiyaç kredisi alternatifini ortaya çıkarmaktadır.

Bugün bankalar ihtiyaç kredisi tahsis ederken genellikle. 3.000 TL ile 75.000 TL arasında kredi vermektedir. Bazı bankalar bu limitin altını ve üstünü uygulamayı tercih etse de, genellikle kredi tutarı bu skala arasında olmaktadır. Öte yandan ihtiyaç kredisi alındığında geri ödeme planları ise 3 ile 48 ay vade arasında yer almaktadır. Yasal düzenlemeler gereği ihtiyaç kredileri 48 aydan daha uzun vade için verilmemektedir. Bankalar genel olarak faiz oranlarını vade tercihine göre arttırıp, azaltmaktadırlar. Uzun vadeli krediler için faiz oranı daha yüksek tutulurken, kısa vadeli kredilerde bu oran aşağıya inmektedir. Bazı bankalar tüm vade sürelerinde sabit uygulamayı, kredi tutarında faiz oranında değişikliğe gitmeyi tercih etmektedir. Bu durum bankaların insiyatifine ve uygulanan kampanyanın kapsamına kalmıştır.

Ing Bank’tan 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi İmkanı

ING Bank, son yıllarda sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyaları ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Özellikle düşük faiz oranları ve esnek vade seçenekleri ile gerek müşterilerini gerekse potansiyel müşterilerini cezbedenIng bank kredi başvurusu konusunda da oldukça kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan ayda 199 TL’ye 1 yıl vadeli ihtiyaç kredisi kampanyası, son zamanların en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu avantajlarına karşılık bankadan alacağınız krediyi değerlendirmek istiyorsanız, ing bank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini şu şekilde gerçekleştirebilmemiz mümkündür;

ING Bank’ın ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında alacağınız 2.075 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için uygulanacak olan faiz oranı %1.84’tür. Bu kapsamda eğer kredinizi 12 ay vadeli olarak alacak olursanız bankaya bir yıl boyunca her ay yapacağınız taksit ödemesi 199 TL olacaktır. Vade sonunda bankaya yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 2.298,48 TL olarak gerçekleşecektir. Bu kredi için bankaya ödeyeceğiniz kredi tahsis ücreti ise 10.00 TL’dir.

Bu değerlendirmeler sonucunda eğer krediyi almak istiyorsanız ing bank kredi başvurusu cepten mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştirilebildiği gibi, bankanın resmi web sitesi üzerinden de anında, kolayca yapılabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir