İnternetten Ev Kredisi Başvurusu Yapılır Mı?

Günümüzde insanlar bankalara gidip herhangi bir işlem için uzun süre beklemek oldukça çekilmez bir hal almıştır. Özellikle yaşlı olan kişiler bu konuda oldukça sıkıntı çekmektedir. Hem yaşlı hem de yetişkin kişiler uzun zaman harcamadan kısa sürede bankada gerçekleştirmek istedikleri işleri artık teknoloji sayesinde kolayca gerçekleştirir hale gelmiştir. Bu nedenle internet çağımızın vazgeçilmezi olarak hayatımızda yer almaktadır. Artık bankalara gitmeden kişinin kendi bütçesine uygun bir şekilde düşük faiz oranları ve kendi ödeme isteğine göre uzun vadeli olan kredi için başvuru yapılması oldukça kolay hale gelmiştir.

Artık eskiden olduğu gibi saatlerce kuyruk oluşturarak beklemenin zamanı değildir. Günümüz artık kısa sürede zamandan tasarruf ederek ve hiç yorulmadan tek bir tuşa tıklama ile ev kredisi başvurusu ayağınıza gelmektedir. Önceden herhangi bankaya gidip ev kredisi için başvuru yaptığınız zaman sizden birçok talepleri bulunurdu. Bu talepler nüfus cüzdanı örneği, maaş bordrosu, oturduğunuz eve dair ikametgah, alıcı olacağınız eve karşılık olarak ev tapusu, irtifak tapusu ve inşaatta oturma iznine ait olan ruhsat gibi belgeler istenerek kişi oldukça zorlu ve zahmetli bir süreç içerisine sokulmaktadır. Ayrıca bankaya gitmeden elinizin altında bulunan cep telefonu ile sms yolu kullanılarak ve internet aracılığı ile başvurmakta mümkündür.

İnternet üzerinden kredi başvurusu için her bankanın kendine ait sitesi bulunmaktadır. Hangi bankadan kredi çekmek istiyorsan o bankanın sitesine girerek online başvuru yaparak istenilen formu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yapmış olduğunuz başvuru ön başvuru olarak değerlendirilip onaylandığı takdirde yine internet sitesinde istenilen belgeler ile birlikte bankaya gidip başvurunuz tamamlanmış olur.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra alıcı olduğunuz ev için banka araştırma sürecine girerek evin krediye uygun olup olmadığı tespit edilir. Eğer herhangi bir problem yok ise kısa sürede banka size istediğiniz miktarda kredi ihtiyacınızı karşılamak için yardımcı olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir