İş Bankası 60 Ay Vadeli Arsa Kredileri

Arsa Kredisi

Yatırımlarını arsa üzerine yapmayı düşünen müteşebbislere belli şartlarda verilen kredidir. Ülkemizde yaygın olarak yapılan yatırımların başlarında gelmektedir. İleride değerleneceğini düşündüğünüz arsalar için bu fırsatları kaçırmamanız kendi lehinize olacaktır. Bankaların sunmuş olduğu düşük faiz oranlı ve uzun vadeli arsa kredilerinizden yararlanabilirsiniz. Arsa kredileri bankalardan bankalara değişmektedir. Buradaki esas belirleyici olan arsanın imar durumudur. Bazı bankalar sadece imar geçmiş arsalara kredi verirken bazı bankalar ise imar geçmiş veya geçmemiş ayrımı yapmaksızın arsa kredileri vermektedir. Bu durumda sunulan hizmetin niteliğinin farklılaşmasına ve ürün çeşitliliğine neden olmaktadır.

Şayet arsa imarlı ise direkt arsanız ipotek edilmektedir. Şayet arsa imarlı değilse krediyi kullanacak kişinin mevcut başka bir taşınmazı ipotek altına alınmaktadır. Bu teknik bilgiler ışığında arsa kredisi başvurularında bulunmanız daha mantıklı olacaktır. Bankalarda farklılaşan diğer bir hususta kredi kullandırma oranlarıdır. Genel olarak bu oran; Ekspertiz firmalarının belirtmiş olduğu rakamın yüzde kırk beşi ile yüzde altmışı arasında bir bantta dalgalanmaktadır.

Şayet bir banka için arsa kullanım oranı yüzde elli ise alabileceğiniz kredi tutarı da belirlenen ekspertiz raporunun değerinin yarısıdır. Örnek vermek gerekirse; Arsa için arsa sahibi yüz elli bin TL istemekte olsun. Ekspertiz firması da arsa değerini yetmiş beş bin TL belirlersin. Kredi kullanım oranı da yüzde elli olsun. Bu durumda yetmiş beş binin yarısı olan otuz yedi bin beş yüz TL kadar kredi alabileceksiniz. Geri kalan tutarı da sizin kendi cebinizden karşılamanız gerekecektir.

Arsa Kredileri vadeleri de bankalardan bankalara değişiklik göstermektedir. Genel olarak vade bandı; otuz altı ay ile yüz yirmi ay arasında dalgalanıp durmaktadır. Bu nedenle arsa kredisi alırken bu değişiklik gösteren vade sürelerine de dikkat etmeniz gerekecektir. İlaveten Bankalar arsa kredileri yanında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere yardımcı olmak için de tarla kredileri de vermektedirler. Hayallerinizi süsleyen çiftlik evleri için almanız gerekecek kredi türü budur. Bunun içinde gerekli belge ise; İlgili kurumlardan almış olduğunuz Çiftçi Belgesidir.

Genel olarak Arsa Kredileri Kullanılırken gerekli olan belgeler aşağıda teker teker sayılmıştır:

 • Kredi Kullanacak Kişinin Kimlik Fotokopisi
 • Kredi talebinde bulunan kişi adına düzenlenmiş son üç aya ait olan elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası nüshaları.
 • Gelir Belgesi; Genelde Maaş Bordrosu
 • Alınacak Taşınmaza ait Bir adet Tapu Fotokopisi

İş Bankası Kredi Başvurusu;

İş Bankası Kredi Başvurusu şu yollarla yapılmaktadır:

-İş Bankası İnternet sitelerini hemen tıklayarak,

– İş Bankası İnternet Şubeleri Seçeneklerinden Kredilerim veya Başvuru-Ürünler menülerinden Anında Kredi seçeneği seçilerek,

-İş Bankası Cep’te Krediler veya Başvurular menülerinden Anında Kredi seçeneği seçilerek,

-Kredi Talep edenlerin telefonlarından nakit, tc kimlik no, kredi tutarı, aylık gelirinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 4402’ye Mesaj göndererek,

– İş Bankasının Bankamatiklerinden Kartlı İşlem menüsünden sırasıyla Daha Fazlası > Başvurular > Kredi veya Kartsız İşlem menüsünden Başvurular > Kredi adımlarını takip ederek yapılmalı ,

-724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Müşteri Hizmetleri Şubemizi arayarak,

Rahatça yapabilecektir. Başvurunuzu nereden yaparsanız yapın Banka tarafından en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır. Bunu aklınızdan çıkarmayınız.

 

Bireysel Kredilerle Gerekli Olan Belgeler şunlardır:

 • Kredi Başvuru Formu
 • Kredi Başvurusunda bulunanın T.C. Kimlik Fotokopisi
 • Gelir Durumunuzu belirten Bir Belge; Genelde Maaş Bordrosu ispat belgesidir.

Anında Kredinin Özellikleri Şunlardır;

 1. En fazla Tutar yirmi beş bin TL yi geçemez.
 2. Kredi talebinde bulunanın Herhangi bir banka şubesine gitmeden anında talep edebildiği bir kredi türüdür.
 3. Online olarak yedi gün yirmi dört saat şartsız koşulsuz başvuru yapılabilmektedir.
 4. Krediniz onaylandığı anda hemen hesabınıza aktarılmaktadır. Herhangi bir kesinti de yapılmamaktadır.

İş Bankası Arsa Kredileri;

Birikimlerinizi arsa alımlarına yöneltecek müteşebbisler için gerekecek bir kredi türüdür. Kendi meyve bahçelerini oluşturmak isteyen siz değerli müteşebbislerimize uygun vade ve faiz oranları ile sunulan eşsiz kredi paketlerimizi siz değerli yatırımcılarımıza sunmaya hazırız. Satın alacağınız arsanın satış değerinin yüzde ellisine kadar Arsa kredileriniz tarafımızca temin edilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir