İş Bankası Çevreci Kredi Faiz Oranları

Isınma, elektrikli ev aletlerinin kullanımı, banyo ve günlük haytın rutini içinde ihtiyaç duyduğumuz daha birçok şey çevre kirliliğine neden olmaktadır. Bunun önlenmesi için de çevre dostu çözüm yollarına ihtiyaç var. Bu çözüm yollarının başında yenilenebilir enerji kaynakları ve ısı yalıtım sistemlerinin kurulması gelmektedir. Böylece, hem temiz enerji üretimi sağlanırken hem de enerjinin bir kısmının boşa harcanmasını da önüne geçilmiş olur. İş Bankası, Çevreci Kredi olanağıyla bir yandan sizlerin enerji kullanımı için yaptığınız harcamaların azalmasını sağlarken diğer taraftan da ekolojik kirlenmenin de bir nebze önüne geçmeyi hedefliyor.

İş Bankası Çevreci Kredi Nedir?

Temiz bir çevre, gelecek nesiller için bozulmamış bir ekolojik denge miras bırakmayı ilke edinen İş Bankası, Çevreci Kredi’yi sunuyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak, çevre dostu elektrikli aletler satın almak veya ısı yalıtım sistemlerini kurarak enerjiyi boşa harcamamayı hedefleyen müşteriler için kullandırılan Çevreci Kredi, çok uygun koşullarıyla İş Bankası kredileri arasında öne çıkıyor.

Çevreci Kredi Hangi Masrafları Kapsıyor?

Çevreci Kredi birçok başlık altında kullandırılmaktadır. Tavan, duvar ve zemine ısı/su yalıtımı, iki veya üç camlı sistemlerin kurulması, doğalgaz hattının çekilmesi, binada merkezi ısıtma sisteminin kurulması, buhar kazanı, radyatör vs. gibi ısıtma veya soğutma sistemlerinin değiştirilerek daha yüksek enerji verimliliğine sahip sistemlerin kurulması Çevreci Kredi kapsamında değerlendirilmektedir.

Çevreci Kredi alabilmek için bir diğer alan da yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımıdır. Binaların ısınması veya sıcak su kullanımında güneş enerjisinden yararlanmak için gereken güneş enerjisi panelleri, kazan ve radyatörlerin alımı, tesisatın kurulum masrafları da Çevreci Kredi ile karşılanabilir.

Bağlantı A sınıfı, A+, A++ ve A+++ yüksek enerji verimliliğine sahip buzdolabı ve derin dondurucu, çamaşır ve bulanık makineleri, klima, fırın vs. beyaz eşya çeşitlerinin satın alınması için de Çevreci Kredi’den yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Çevreci Kredi’nin Avantajları

İş bankası, Çevreci Kredi’yi uygun faiz ve geri ödeme seçenekleriyle sunuyor. Bunun yanı sıra apartmanda yaşayan ayır ayrı kat malikleri için proje, ürün veya malzeme masrafları ayrı ayrılıkta değerlendirilerek kredilendirme yapılabilmektedir.

Başvuru İçin Gerekenler

İş Bankası kredi başvurusu için ilk olarak bir takım temel evrakları sunmanız gerekir. Bu evraklar nüfus cüzdan fotokopisi, gelir belgesi ve başvuru formudur. Kalan belgeler ise Çevreci Kredi başvurularına özel olup;

  • Ürün veya hizmet alımı henüz gerçekleşmemişse proforma fatura
  • Ürün veya hizmet alımı gerçekleşmişse kredi tarihinden en geç bir hafta önceye ait fatura
  • Yüksek enerji verimliliğine sahip ürün alımında verimliliğinin kanıtlanması için proforma fatura veya asıl faturada bu durumun belgelenmesi, garanti belgesi üzerindeki “Yüksek Enerji Verimliliği” ibaresinin doğrulanması gerekmetedir.

Bu evrakla birlikte İş Bankası şubelerinden birine giderek Çevreci Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir