İş Bankası Eğitim Kredisi Kampanyası

Eğitime destek amaçlı kredilerden birini de İş Bankası vermektedir. Çocuğunun eğitimine bütçesi yetmeyen ailelere destek amaçlı verilen bu kredi aile ekonominize destek sağlamaktadır. Eğitim kredisini üniversiteye giden çocuklar için alabileceğiniz gibi daha küçük yaşlarda özel okula gönderdiğiniz çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Eğitim kredisini almak için çocuğunuzun okul ücretini gösteren belgeyi İş bankası şubesine götürmeniz gerekmektedir.

Başvuru için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Maddi durumunuzu belirten gelir durum belgesi ve çocuğunuzun eğitim ücretini gösteren belge gerekmektedir. Bu belgeleri alarak şubelerden kolayca eğitim kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Eğitim kredisi şartları bu şekildedir.

İş Bankası Eğitim Kredisi Faiz Oranları

Faizsiz eğitim kredisi veren banka bulunmamaktadır. Fakat İŞ Bankası düşük faiz oranlarıyla çocuklarınızın eğitimine destek veren krediyi sizlere vermektedir. Bir bakıma öğrenci ihtiyaç kredisi de olan bu kredinin miktarına göre faiz oranı uygulanmaktadır.

En düşük alabileceğiniz kredi miktarı 10.000 TL olarak belirlenmiştir ve bu miktara uygulanan faiz oranı %1,19 olarak gösterilmektedir. Eğitim kredisini en fazla 12 ay taksitle ödemeniz gerekmektedir. Yani bir yıl içinde geri ödeyebilmeniz gerekir.

İş Bankasının 20.000 TL eğitim kredisine uyguladığı faiz oranı da %1,19 olarak belirtilmiştir. 50.000 TL ye kadar alabileceğiniz eğitim kredisine aynı miktarda faiz oranı uygulanmaktadır. Bu aldığınız kredileri bir yıl içinde ödemeniz gerekmektedir.

İş Bankası Kredileri Nelerdir? Nasıl Alınır?

İş Bankası eğitim kredisi dışında birçok kredi de vermektedir. En çok tercih edilenler arasında ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Bunun dışında emekliye özel veya özel günlerde birçok kredi fırsatı bulunmaktadır. Kredileri en düşük faiz oranı ve en fazla 48 aya varan vade seçeneğiyle ödemeniz mümkün.

İş Bankası kredilerinden almak isteyen müşteriler internet üzerinden veya banka şubelerinden başvuru da bulunabilir. Başvuru formunda gerekenleri doldurduktan sonra aynı şekilde bu iki seçenekle başvuru takibini yapabilir.

Başvuru için gereken belgeler aldığınız krediye göre değişmektedir. Fakat getirmeniz gereken belirli başlı belgeler her kredi için geçerlidir. Bunlardan biri nüfus cüzdanınız veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi ve gelirinizi gösteren gelir durum belgenizdir. Aldığınız krediye göre bazen sizden ipotek istenmektedir. Ayrıca kredi alan müşteriler bankaya 3 yıl boyunca o bankanın müşterisi olacağına dair söz verir ve bunu imzalar.

Kredi ödemelerinizi internet üzerinden veya banka şubesine giderek yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir