İş Bankası Eğitim Kredisi

Türkiye de eğitim durumu oldukça iyi düzeylerde fakat maddi imkanlar bazen eğitimde sıkıntılara yol açabiliyor. Bu gibi durumlarda kredi öncelikli seçenek olarak yardımcınız olabilir. İş Bankası uygun faiz oranlarıyla eğitim kredisi olanağı sunmakta. Peki nedir bu eğitim kredisi bize ne gibi avantajlar sağlıyor?

Çocuğunuz için her zaman en iyisini istersiniz. Bu durumda çocuğunuz, ilk ve orta dereceli özel okullar, yükseköğretim kurumları veya yurtdışında öğrenim gören öğrenci ise iş bankası eğitim kredisine başvurabilirsiniz. Eğitim kredilerinde üniversite öğrencileri genelde bireysel kredi almak istiyor fakat bir gelir beyan edemediklerinden bu işlemleri başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bu gibi durumlarda tavsiyemiz öğrencinin eğitim kredisine velisi veyahut kefili ile başvurması yönünde.

Nasıl Başvurabilirim?

Size en yakın iş bankası şubesine giderek veya İş Bankası İnternet Şubesi kullanıyorsanız internet aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle sabit bir geliriniz olması gerekmekte veya bir taşınmazı ipotek etmek zorundasınız yoksa bankadan eğitim kredisi almanız oldukça zor. Yanınızda getirmeniz gereken evraklar ise şu şekilde;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı (veya sürücü belgesi)
  • Kredi için hazırlanan başvuru formu (şubede verilecek)
  • Başvuru sahibinin kefil durumunu gösteren belge
  • Öğrenci belgesi

Faiz Oranları

İş Bankası zaman zaman faizlerde indirime gidebilir ama genel olarak %1.27 faiz oranı kullanılıyor. Hesaplaması ise basit olarak 5 bin lira kredi çekerseniz ortalama 24 ay için 250 TL aylık geri ödemeniz gerekiyor. Totalde ise 6 bin TL civarı parayı geri ödemekle yükümlüsünüz. Faiz oranları değişkenlik gösterebilir sürekli takip etmeniz gerekli fakat eğitim sezonları öncesi çoğu banka faizleri düşürüyor. Bu gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz.48 ay vade ile 50 bin TL’ye kadar kredi alabilmektesiniz.

Fatura Talebi

İş bankası eğitim kredilerinde öğrencinin masrafları için fatura talep edebilir bu durumda öğrencinin bütün masraflarını faturalandırmanız gerekir. İsteğinize bağlı olarak İş bankası, eğitim kredinizi ister öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretini gösterip fatura karşılığında okul hesabına aktarabilir. Dileğinize göre eğitim kredinizi fatura karşılığında İş Bankası Şubesinden alabilirsiniz

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir