İş Bankası Esnafa Bayram Kredisi Kampanyası

Vizyon olarak kendisine çalışanlar, hissedarlar ve müşteriler tarafından en çok tercih edilen banka olmayı benimsemiş olan Türkiye’nin ilk milli bankası olan İş Bankası 1924 yılında kurulmuştur. 1924 yılından itibaren bankacılık alanında müşterisine en yakın banka olabilmek adına tüm personeli ile birlikte çalışıp çabalamıştır.

İş Bankası her zaman müşteri odaklı bir banka oluşu ile tanınmıştır. Gerek kamu personeline gerek çiftçiye gerek de esnafa her zaman destek olmak için kampanyalar, meslek gruplarına özel krediler çıkarmıştır. İş Bankasından alınan bu kredi ile birlikte borçlarınızı kapatabilir, yatırım yapabilir ya da sigorta işinizi görebilirsiniz.

Esnaf kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası 2017 yılının başında tüm esnafı mutlu edecek bir kredi ile karşımıza çıktı. İş Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre esnafa ve küçük işletmelere her zaman destek sağlayan banka bu sefer 100.000 TL’ ye varan kredi kampanyasına imza atmıştır. Üstelik faiz oranları ay da %0.99’ dan başlamaktadır.

  • Bu kampanyadan kimler yararlanabilir?

İş Bankasının esnaf odaklı yaptığı bu kredi kampanyasından çalışan sayısı 50’yi geçmeyen, esnaf odasına kaydı bulunan ve bir önceki yılın ciro kayıtları 8 milyon TL’ yi aşmayan tüm işyerleri yararlanabilmektedir.

  • Esnaf kredisi tam bana göre diyip başvurmak isteyenlerden beklenen belgeler nelerdir?

İş Bankası esnaf kredisine başvuracak müşterilerinden ekonomileri üzerine bazı belgeler ve evraklar talep etmektedir. Son yıla ait olan bilanço kayıtları, işletmenin mali tablosu, işletmenin gelir durumu, işletmenin ikametgah belgesi örneği ve işletmenin ticaret gazetesi sicili örneği istenen evrak ve belgelerdir. Bireysel bir durum söz konusu olursa İş Bankası sizden başa bir belge de isteme hakkına sahiptir.

Esnaf kredisi başvurusu yapan işletmelerin iki seçeneği mevcuttur birinci seçenek 50.000 TL kullanmak ikinci seçenek ise 100.000 TL kullanmaktır. 50.000 TL kredi kullanan esnaf aylık 1672 TL kredi ödemesi yapacakken, 100.000 TL kredi kullanan esnaf ise aylık 3344 TL kredi ödemesi yapacaktır. 50.000 TL ya da 100.000 TL kullananlar için ticari kredi kullandırım ücreti değişim göstermemektedir. İki seçenekte de tutar 242 TL ‘dir. Aylık toplam maliyet oranında da ise fark mevcuttur. 50.000 TL için geçerli olan oran %1.06 iken 100.000 TL için geçerli olan oran %1.04’ dür. Aynı şekil de yıllık toplam maliyet oranında da değişiklik söz konusudur. 50.000 TL için olan oran %13.43 iken 100.000 TL için olan oran ise %13.24 ‘tür.

İş Bankasının esnaf kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak ya da esnaf kredisine başvurmak için 1200’ ün üzerinde Türkiye’nin her köşesinde hizmet veren İş Bankası şubelerine giderek İş Bankası personelinden her türlü konuda bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir