İş Bankası Ev Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Günümüzde artan birçok değer sonucu yükselen fiyatlar görülmektedir. Bu nedenle artık bir bankadan kredi çekmek, almak istenilen bazı şeylerde oldukça yardımcı olmaktadır. Artık kredi çekmekte oldukça kolay bir durum haline gelmiştir. İş Bankası kredi çekme konusunda hem internetten başvuru yapabileceğiniz hem de şubeden başvuru yapabileceğiniz bir ortam sunmaktadır. İş bankasından kredi çekmek, ev, taşıt ve ihtiyaç konusunda oldukça yardımcı olacak imkanlar sunmaktadır. Farklı türlerdeki bu kredi türleri her alanda kişilere yardımcı olabilmektedir.

İş Bankasından Kredi Çekmek

İş bankasından kredi çekmek için internet şubesi, iş cep ya da şubeden başvuru yapılabilmektedir. Ev, ihtiyaç ve taşıt kredisi gibi kendi içerisinde de ayrılan kredi türlerine sahip olan iş bankasına başvuracağınız kredi türü için gerekli bazı evraklar vardır. Çalışan kişiler için çalıştığına dair bordro veya gelir yazısı ve emekliler içinde emeklilere özel olan emekli tanıtım kartı ya da emekli maaşını gösteren bir belge getirilerek başvuru yapılmaktadır. Bazı kredi türlerinde farklı belgelere de yer verilebilmektedir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra şubeden yapılan başvurular için, kişinin kredi çekmeye uygun olup olmadığı kontrol edilir ve buna göre kredi hazırlanması yapılır. Kredi almaya uygun ise kredi hazır olduğunda banka tarafından çağrılarak kredi alınabilmektedir.

İş Bankası Kredi Türleri

İş bankası bünyesinde ihtiyaç, konut/ev ve taşıt kredisi imkanları barındırmaktadır. İhtiyaç kredisi ele alınacak olursa kendi içerisinde temel olarak ihtiyaç kredisi, eğitim, tüketici destek, emekli kredisi, yat kredisi, 2/B Kredisi ve faturalı alışveriş gibi hangi alana özel kredi çekmek isterseniz o alana ait kredi çekmek mümkündür. Taşıt kredileri içerisinde ise, yeni bir sıfır araç ya da yeni bir ikinci el araç almak istenildiğinde kişilerin başvurması gereken kredi çeşididir. Ev kredisi ise, her şey dahil ev kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, evden eve ev kredisi, ev yapım/tamamlama kredisi, tüketici destek kredisi ve yabancılara özel ev kredisi seçenekleri sunmaktadır.

İş Bankası Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kendi içerisinde birden fazla türde kredi türü bulmaktadır. Bu kredi türleri içerisinde temelinde ev kredisi olan için belirli evraklar gerekmektedir. Kredi için gerekli evraklar iş bankası tarafından aşağıda belirtilmiştir.

  • Konut kredisi almak için hazırlanan başvuru formunun doldurulması
  • Nüfus cüzdanı aslı üzerinden fotokopi
  • Çalışan kişilerin çalıştığı yeri ispatlayan çalıştığı kurum tarafından imzalanmış belge
  • En son aya ait çalışan maaş bordrosu
  • Satış yapan kişiye ait tapu belgesi
  • Şubenin gerek gördüğü kişinin herhangi bir ipotek, izale-i şüyu, intifa hakkı ya da herhangi bir kısıtlı durumu olmadığını belirten Tapu Dairesine ait belge

Bu belgeler tamamlandıktan sonra ev kredisine başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda başvurmadan önce kredi tutarını hesaplamak için iş bankası ev kredisi hesaplama sisteminden hesaplayabilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir