İş Bankası İhracat Destek Paketi

İş Bankası uzun süredir ihracatçının destek paketi ile yanında yer alıyor. Paket içeriğinde bir çok farklı türde döviz ve Türk Lirası karşılığında krediler bulunuyor. Kredi ihracatçı, imalat-ihracatçı firmalara ve yurt dışındaki fuarlara katılan firmaları kapsıyor. Bu bağlamda firmalar alacağı krediler ile hem kendilerini, ürün ve hizmetlerini tanıtabiliyor hem de pazar ağlarını rahat bir şekilde genişletebiliyorlar. İş Bankası düşük faizle kredi alıp dünyaya açılarak pazarını büyütmek isteyen firmaların yanında yer alıyor. Paketin içinde İhracat Döviz Kredileri, TL İhracat Kredileri, Kalite Belgesi Kredisi ve Yurt Dışı Fuarlara Katılım Desteği Kredisi türünden krediler mevcuttur. Bu kredi türü iş bankası işletme kredisi olarak da anlaşılabilir.

Pazarınızı Büyütün! Kobi Destek Banka Üçlüsüyle Dışa Açılın

İş Bankası yurt dışına açılma hayali olan ancak büyümek için yeterli paraya sahip olamayan küçük işletmeler için, Küçük İşletmeler İhracat Döviz Kredisi adı altında kredi vererek hayallerinize ulaşmada yardımcı oluyor. Döviz karşılığın TL olarak ver ilen bu krediyi 12 aya kadar vadelendirebiliyorsunuz. Dilerseniz her 3 ayda bir olmak üzere faiz ödemesi yapabiliyorsunuz. İsterseniz eşit taksit tutarları ile de kredi geri ödemesi yapmanız mümkün. Döviz ihtiyacı olan ihracatçılar ise Spot Döviz Kredisi ile 12 ay vadeye varan kredilerle döviz finansmanlarını sağlayabiliyor. Bu krediyi firmalar vade sonunda anapara ve faiz ödemesi yaparak kullanabiliyor. Rotatif İhracat Döviz Kredisi ile de 18 aya varan vade fırsatlarıyla ihracatçılar ve imalatçı-ihracatçılar belgesiz ihracat döviz kredisi dahilinde finansman ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Yurt Dışında Reklamınızı Yapın

İş bankası kobi kredi başvurusu yaparak şirketinizi dış ticaret destek ve kredilerinden yararlanarak hem büyütün hem de dışa açmaya başlayın. TL İhracat Kredilerini ihracatçı ve imalat-ihracatçı firmalar Borçlu Cari Hesap şeklinde spot şekilde 12 ay ya da rotatif olarak 18 ay şeklinde kullanabiliyorlar.

İş Bankası ayrıca bazı kalite belgelerinin alımı için de ihracat yapan firmalara finansman sunuyor. Böylelikle dış pazarınızı oluşturmadan evvel kalite belgelerinizi ve sertifikalarınızı elde edere yeni pazarlara daha güçlü çıkabilirsiniz. Tüm bunların dışında ürünlerinizi, markanızı yurt dışında tanıtabilmeniz için bir takım fuarlar düzenleniyor. Bu fuarlarda oluşacak giderleriniz ve ya ihtiyaçlarınız için İş Bankası Yurt Dışı Fuarlara Katılım Desteği Kredisi adı altında bir kredi veriyor.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir