İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredileri, bankalar tarafından tüketicilere tahsis edilen kısa vadeli ve düşük miktarlı kredilerdir. Özellikle acil ihtiyaçlar ve nakit lazım olan durumlarda tercih edilen bu kredi türü, bankalara başvuru yapılarak kolayca (kredi notunuza ve gelir durumunuza bağlı olarak) alınabilmektedir. Çeşitli faiz oranları ve vade seçenekleri ile tüm mevduat bankaları tarafından sağlanmakta olan bu kredi seçeneğinde, alınan kredi belirli bir vade süresince aylık taksitlerle ödenir. Taksitlendirme ve taksitlere dayalı ödeme seçenekleri de kişi tarafından belirlenebilmektedir veya bir kampanyaya bağlı olarak sabit ödeme uygulamasına gidilebilmektedir.

İhtiyaç kredisi kullandığınız zaman zorunlu olarak ödenmesi gereken BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi %5) haricinde, bankanın sözleşme şartlarına bağlı olarak kredi tahsis ücreti veya dosya masrafları da vardır. Faiz oranı ve bu masraflar neticesinde ortaya çıkan yıllık maliyet oranına göre alacağınız krediyi seçebilirsiniz. Bu sayede aldığınız krediye yönelik maliyetlerinizi en düşük orana indirgeyebilirsiniz.

İŞ BANKASINI TERCİH EDEBİLİRSİNİZ

Bir ihtiyaç kredisi kullanma durumunuz söz konusu olduğunda, ülkemizde tercih edebileceğiniz çok sayıda mevduat bankası alternatifi bulunmaktadır. Bunların kimisi devlete bağlı bankalar, kimisi ise özel bankalardır.

Acil nakit ihtiyaçlarınıza yönelik iş bankası ihtiyaç kredisi alternatifi değerlendirebileceğiniz bir seçenektir. Bankacılık hizmetlerinde oldukça hızlı ve kaliteli hizmet sağlayan İş Bankası, düşük faiz oranları ve esnek taksitlendirme seçenekleri ile müşterilerinin taleplerini güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Tercih ettiğiniz ihtiyaç kredisine dayalı iş bankası faiz oranları %1.33’ten başlamaktadır. İstediğiniz vade seçeneği ve 3.000 TL ile 10.000 TL arasındaki kredi başvurularınız için uygulanacak olan faiz oranı %1.33’tür.

Bu durumda eğer İş Bankası’nın ihtiyaç kredisinden faydalanmak isterseniz, alacağınız 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için 48 ay vade seçtiğinizde, 52.499 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz ve bu tahsis ücretine %5 BSMV dahil edilmiştir. Bu krediye %1.33 faiz oranı uygulanır ve vade sonunda toplamda 14.390 TL ödersiniz. Aylık taksit tutarınız ise bu durumda 299,903 TL olacaktır. Ayrıca almış olduğunuz ihtiyaç kredisi ile beraber vade süresince geçerli hayat sigortası kapsamına da dahil olursunuz ve 166.65 TL hayat sigortası için ödeme yaparsınız.

Eğer bu hesaplamalarla beraber İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi alma kararı verirseniz iş bankası kredi başvurusu işlemlerinizi şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

Size en yakın İş Bankası şubesine T.C. nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz ile birlikte giderek Bireysel Bankacılık biriminden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası’nın İnternet Bankacılığı’ndan faydalanmak üzere resmi web sitesinden İhtiyaç Kredisi sekmesine giderek anında başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası telefon bankacılığı hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisi yardımı ile İhtiyaç Kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın uygun faiz oranları ve faiz seçenekleri imkanlarından faydalanmak için geç kalmadan başvurunuzu yapmalısınız.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir