İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Seçenekleri

Ülkemizde eskiyen evlerin vereceği zarardan ve de herhangi bir deprem durumunda tehlike yaratabilme ihtimalinden dolayı kentsel dönüşüm projeleri başlamıştır. Son yıllarda da kentsel dönüşüm projeleri hızla artmaktadır. Birçok kişi eskiyen evlerini kentsel dönüşüm için bırakmak zorunda kalmaktadır. Bu yüzden de en fazla olacak şekilde 125 bin tl olacak tutar olacaktır kredi çekmek için. Kentsel dönüşüm için çekilebilen bu 125 bin tl kredi konut kredisi kapsamına girmektedir. Devletin desteğinin alındığı bu kredi de uygun faiz oranı seçenekleri ve de geniş vade seçenekleri ile alan kişiye finansman sağlanmaktadır. Eğer ki riskli yapı ilan edilen yerde ev sahibi ya da en az bir yıl olacak şekilde kiracı iseniz devlet tarafından faiz indirimlerinden faydalanabilirsiniz. En fazla altı yüz yirmi beş bin Türk lirası olacak şekilde kentsel dönüşüm kapsamında konut kredinizi çekebilirsiniz.

İş bankası kentsel dönüşüm faiz oranları aylık olarak yüzde 0.82 oranlarında sabit bir faiz uygulama ile birlikte siz de iş bankasının sunmuş olduğu bu kentsel dönüşüm konut kredisi avantajlarından bir an önce faydalanmaya başlayabilirsiniz. Riskli bölge olarak tanımlanan bölgelere devletin uygulamaya başlamış olduğu kentsel dönüşüm projeleri ile her yer neredeyse yenilenip sağlam yapılar yapılmaya başladı.

Kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği de kentsel dönüşüme uğrayan riskli bölge olarak sayılabilecek yerler için sağlamaktadır. Ülkemizde daha önceleri pek de yaygın değil iken risk oluşturabilecek yapıların tespiti ile başlamıştır. Bu tarz yapılar genellik ile çok eski olup deprem ve ya da herhangi bir ufak sallantı da bile yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak yapılar olmaktadır. Devlet desteğini vererek bu gibi yapıların kentsel dönüşüm projesi altında yapılması için işlemlere başladı ve daha da yapacaktır.

İşte Türkiye İş Bankası İçin Kentsel Dönüşüm Kredisinin Ödeme Örneği!

Bağlantı Türkiye iş bankası tarafından temin edip talep edeceğiniz kentsel dönüşüm konut kredisi için yüz bin Türk lirası talep etmeniz durumunda yüz yirmi ay olarak vadenizi seçmeniz durumunda da ay bazında size uygulanacak olan faiz oranı 0.83 olacaktır. Bu vade kapsamında da aylık taksit tutarınız Bin Üç Yüz On İki Türk lirası Altmış Altı kuruş olacaktır. Taksitleriniz her ay için aynı olacaktır. Bir nevi kira öder gibi konut sahibi olmanız hayal gibi bir durum olmaktan çıkacaktır.

Ödeyeceğiniz tutarı kira gibi düşünecek olursanız en sonunda ise ev sahibi olacaksınız. Türkiye iş bankasından kentsel dönüşüm kredisi nasıl alabilirim sorusu için gerekli belgeleri temin ederek size en yakın Türkiye iş bankasından temin edebilirsiniz. Siz de konut kredisi başvurusunda bulunmak istiyor iseniz bir an önce sizin bütçenize en uygun konut kredisi talebinde bulunmalısınız.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir