İş Bankası Kobiler İçin Plastik Sektörü Destek Paketi

İş Bankası plastik sanayi firmaları için kendilerini geliştirmeleri amaçlı imalatçı firmalara kredi imkânları sunmaktadır. Plastik sanayi sektörü firmaları işletmelerinin ihtiyaçları için İş Bankasından uygun vade seçenekleri ve ödeme kolaylıkları ile kredi kullanabilirler. Kullanılan kredilere aylık taksitli ödeme kolaylığı sunularak işletmeleri sıkıntıya sokmadan ödeme kolaylığı kredi onayı aldıktan sonra sağlanmaktadır. İşletmeler yurt içi veya yurt dışı hammadde gereksimlerinin finansmanını 12 aya kadar varan vade seçenekleri ve ödeme kolaylığı ile kullanabilmektedir. Firmalar Yatırım Teşvik Belgesi kapsamı içerisinde yatırımlar için kullandığı finansmanı ilk bir yıl anapara ödemeden sonraki beş yıl vadeli ve taksitli ödeme olarak kullanabilmektedir. İş Bankası Kobi bankası olma yolunda esnaflara kolaylık sağlamaktadır.

Firmalar faaliyetleri kapsamında ihracat için ihtiyaç duydukları finansmanı 12 aya kadar olan vade seçenekleri ve üç ayda bir faiz ödeme şartı ile kullanabilir. İşlerini büyütmek, dükkân veya büro açarak genişletmek isteyen firmalar gayrimenkul alımları için gerekli finansmanı İş Bankasından uygun vade seçenekleri ve taksitli ödeme kolaylığı ile karşılayabilmektedir. Firmalar fiyat hareketlerinden korunmak amacıyla Futures, Emtia Performans amaçlı bono ya da mevduat gibi türev ürünlerini kullanabilmektedir. İş’te Kobi esnafa destek programları sayesinde kredi kolaylığını şubesine gelip talepte bulunan herkese sunmaktadır. Gerekli belgelerin İş Bankasına sunulması ve bankanın onayı sonrası kredi ihtiyacı olan işletmelere sunulmaktadır.

İş bankası Kobi kredisi başvurusu için gerekli belgeler başvuru yapacak kişinin iş alanına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak başvuru için nüfus cüzdanı, iş yerinize ait vergi levhası, gelir belgesi, gelir bilançosu ve mali tablolar gibi resmi belgeler kredi isteyen esnaftan talep edilmektedir.

İş bankası Kobilerin durumlarına göre vadeler oluşturup gerekli gördüğü miktarda kredi sunmaktadır. İş Bankası Kobi kredi başvurusu yaptıktan sonra bankanın onayı ile kredinizi alabilirsiniz. Kobi destek kredisi almak isteyen esnafların iş yeri belgeleri İş Bankası tarafında değerlendirilip, onaylanması ile firma için gerekli olan tutar, vadesi ve ödeme seçenekleri sözleşme çerçevesinde esnaflara sunulmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir