İş Bankası Kredilerinde de Faizler İndi

İş Bankası Tarım Kredisi ve Ticari Kredilerde kredi faizlerini aşağıya çektiğini duyurdu. İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bazı kredilerde uygulanacak yeni faiz oranları şöyle belirlendi;

Komisyon oranları yüzde bir olan Süt Besiciliği Makina Ekipman Kredisi ve Süt Besiciliği Hayvan Alım Kredisi faiz oranları 36 ay vadeye kadar yüzde 1,59 olarak belirlendi. Yine yüzde bir komisyonlu Süt Besiciliği İşletme Kredisi’nde ise 24 ay vadeye kadar yüzde 1,59 faiz oranı uygulanacak.

Seracılık Yatırım Kredisinde 36 ay vadeye kadar yüzde 1,59, 48-60 ay vadelerde ise aylık yüzde 1,64 faiz uygulanacak. Ayrıca yüzde bir komisyonlu Seracılık İşletme Kredisi’nin de 36 aya kadar olan vadelerde aylık faizi yüzde 1,59 olarak uygulanacak.

Ticari Kredi Faiz Oranlarında da indirime giden İş Bankası, Küçük İşletmeler Faturalı Alışveriş Kredisi, Küçük İşletmeler Kredisi ve Taksit Ödemeli Ticari Kredi’ninkomisyon oranını yüzde 1 ve 36 aya kadar uygulanacak ay faiz oranını da yüzde 1,59 olarak belirledi. İş Bankası yine komisyon oranı yüzde bir olan “İşyeri Kredisi” nin 60 ay vadeye kadar uygulanmakta olan faiz oranlarını da yüzde 1,19′ dan yüzde 1,09′ a indirdi.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir