İş Bankası Tarafından Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim Kredisi Nedir?

Çocuğunuzun gün geçtikçe eğitim masrafları artıyor ve ekonomik gücünüz buna yetmiyorsa. Okul masrafları size büyük bir yük oluyorsa, çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılayabilecek gelişmiş olarak bilinen bir eğitim kredisi bulunmaktadır.

Eğitim masrafları aileyi zorladığı gibi öğrenciyi de okumak zorunda bırakmaktadır. Okumak isteyen bir öğrenciye de en büyük destek ailesinden olmalıdır. Ailenin durumu şartlar altında sıkıntıda ise eğer, başvuracağı eğitim kredilerini gözden geçirmelidir. Okunma konusunda hiç bir öğrenci mağdur kalmamalı her öğrencinin hakkıdır. Ebeveynler çocuklarına destek çıksın bankalarda ebeveynlere destek versin.

Eğitim Kredisi; okuyan öğrencilerin okul, lise üniversite gibi pek çok alanda eğitim giderlerinin finansmanı açısından eğitim kredisi kullanılabilmektedir. Eğitim kredisinde öğrenci isterse kayıt belgesini ya da okul ücret giderini gösterir ve belge karşılığı kredi tutarı da okul hesabına aktarılabilir. Bir farklı seçenek daha krediyi fatura karşılığı da nakden şeklinde alada bilirsiniz.

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Başvuru Belgeleri

Başvuru yapacaklar veya kefil olacaklar için;

  • Nüfus cüzdanı ya da varsa sürücü belgenizin adlı ve fotokobisi.
  • Başvuru formu.
  • Gelir durumunuzu temsil edecek bir belge.
  • Eğitim durumuna dair gösterilebilecek bir fatura ve aslı ya da öğrenci kayıt belgesi bir başka seçenek daha o da okul ücretini gösterecek olan belge.

Bu belgeleri yanınızda bulundurarak İş Bankası şubesine giderek kredi alabilme durumunuzu öğrenebilir alacak durumda iseniz kolayca işinizi halledip alabilirsiniz.

Öğrencilerin Eğitim ve Öğretim Durumlarına Destek Çıkan Bankalar

Türkiye İş Bankası ; Öğrencilerin eğitimlerine destek olabilmek için en iyi çözümü bulan bankalardan birisidir. İş Bankasının eğitim kredisi bu yıl da devam etmektedir.

Garanti Bankası ; Özel kredi ve Eğitim kampanyaları gibi öğrencilere özel kredi veren bankalar arasında bulunuyor. 25 bin TL ‘den başlayan fiyatlar ile cazip oranları ile eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilen bir bankadır.

Deniz Bank ; Deniz Bank öğrenciye 2 bin TL ‘ ye yakın kefilsiz , evraksız 48 ay vadeli olmakla öğrenciye ihtiyaç kredisi vermekte. Öğrenciler Deniz Bank aracılığı ile ihtiyaçlarını nakit olarak düşük faiz oranları ile karşılayabilirler.

Yapı Kredi Bankası ; Yapı Kredi Bankası dosya masrafsız ve gayet düşük oranlarda 48 ay vadeli 50 bin TL ‘ye yakın eğitim kredisi veriyor. Hemen yakın bir şubeye ulaşıp istenilen evraklar ile eğitim kredinizi alabilirsiniz.

Odeabank ; Odeabank ’tan da öğrenciye eğitim desteği. 20 bin TL ‘den başlayan fiyatlar ile 60 ay vade oranı ile özel okul harcamalarınız ve üniversite giderleriniz Odeabank desteği ile sizlerle. Odeabank eğitim kredisi almak için eğitim giderlerinizi gösteren bazı belgeler ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıflar Bankası ; ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim desteği veren bankalar arasında. 12 aya varan vade oranları ile 40 bin TL ‘ye kadar öğrenciler için destek sunuyor.

Bir çok bankalar destek vermekteyken çocuklarınız mağdur kalmasın.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir