İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Kampanyası

İş bankası, ekonomik sıkıntılar çeken halkın derdine derman olmaya devam ediyor. Avantajlı ve çok çeşitli kredi kampanyaları ile en çok kredi kullandıran Türk bankaları arasında yer alan İş Bankası’nın yeni kredi kampanyası ise tüketici destek kredisi, olarak belirtiliyor. Peki nedir bu Tüketici Destek Kredisi?

Tüketici Destek Kredisi Kimlere Verilir?

İş Bankası’nın sunmuş olduğu İş Bankası Tüketici Destek kredisi kampanyası genel amaçlı kredi kullanmak isteyen bireylere özel olarak hazırlanmıştır. Yani ev almak, ev yapmak, taşıt satın almak, tarımsal veya ticari faaliyetlerde kullanmak ile işyeri açmak gibi özel amaçlar için değil daha çok genel kullanım için nakit ihtiyacı duyan bireyler için hazırlanmıştır.

Üst ve orta düzey gelire sahip ücretli çalışanlar ve emekli bireyler ile benzer gelir düzeylerine sahip olan serbest meslek çalışanlarının kullanabileceği bu kredi, ipotekli konut finansmanı kapsamında kullandırılmaktadır.

İş bankası kredi çeşitleri kapsamında kooperatiflerde hisse alımları, henüz tamamlanmamış konut alımı gibi durumlarda kişilerin bireysel nakit ihtiyacını karşılaması için kullanılan kredi çeşitlerinden bir tanesidir.

Bunların yanı sıra şehrin belediye sınırı içerisinde yer alan kat mülkiyetli tapularda iskan raporu ya da rapor gecikmesi gibi durumlarda iskana elverişli hale gelmesi halinde ipotek koyulacak olan evin ekspertiz bedelinin maksimum yarısı tutarında İş Bankası’nın sunmuş olduğu tüketici destek kredisinin kullanımı için izin verilmektedir.

Bireylerin elinde olan konutların teminatlarının sağlanması durumunda tüketici destek kredisi Banka Sigorta Muameleleri Vergisi olan BSMV’den muaf tutulmaktadır. Konutlarda tadilat yapılması amacı dışında kullanılan krediler için ise KKDF muafiyeti durumu söz konusu olmayacaktır.

Kredinin vadeleri 1 ila 36 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Faiz oranı ise %1,40’tır. Kredi tahsis bedeli olarak kredi miktarının binde 5’i tutarında bir meblağ alınmaktadır. Ekspertiz ücreti kısmına bakıldığındaysa bu ücretin yaklaşık olarak 750 Türk Lirası civarında olduğu belirtilmektedir.

Bu kredilerde bir de ipotek tesis ücreti isimli bir kavram bulunmaktadır. Bu tutar da 110 Türk Lirası 63 Kuruş olarak belirlenmiş olup banka tarafından kredi alınırken istenmektedir.

Kredi tutarı 100 bin TL olarak düşünüldüğü ve 36 ay vade ile ödeneceği öngörüldüğü takdirde yıllık kredi maliyeti %22 dolaylarında olmaktadır. Banka tarafından gecikme bildirim ücreti alınmamaktadır.

Eğer bu belirtilen hususlar sizin için uygunsa ve siz de İş Bankası’nın sunmuş olduğu tüketici destek kredisi fırsatından yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken İş Bankası şubelerine uğramak. Dilerseniz telefon bankacılığı veya internet bankacılığı aracılığıyla gereken belgeleri hazırlayarak bu şekilde başvuruya giderek süreci olabildiğince hızlandırabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir