İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

Gözde yatırım modelleri arasına giren altın hesapları, geleneksel yatırımcıları da avantajlarıyla cezbediyor. Ziynet eşyaları, gümüş, cumhuriyet, çeyrek gibi tüm kuyum eşyaları ile altın hesabı açılabilmekte. Yatırımcıların gereksiz masraflardan kaçınarak paralarını değerlendirmelerini sağlayan altın hesapları, karlı bir yatırım aracı olarak görülüyor.

Altın Hesabı Avantajları: Gram ve ayar üzerinden yatırım yapılabilir. Altın hesapları için faiz işlenebileceği gibi vadesiz hesaplar da tercih edilebilir. Çalınma, ayar kaybı, yıpranma gibi durumlara karşılık önlem alınmış olunur.

Vadesiz Altın Hesabı: 12 aylık vadeyi kabul edemeyecek müşterilerin tercih ettiği vadesiz altın hesabı, anlık altın alış verişi yapabilmenizi sağlar.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı: İş Bankası vadesiz altın hesabı sayesinde, altınlarınızı kaybolma ve çalınma riski olmadan saklayabilir, alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vadesiz altın hesabı işlemlerinde  0,01 XAU(0,01 gr 995/1000 saflıkta altın) ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz. Bu sayede küçük tutarlar ile birikim yapabilir, paranızı altın hesabı ile değerlendirebilirsiniz.

Vadesiz altın hesabında 1 gr 995/1000 saflığındaki altın 1 XAU değeri demektir.

İş Bankası alış fiyatları altın geri alış fiyatlarını, satış fiyatları ise bankanın hesaba satış yapacağı fiyat demektir.

Yapılacak tüm işlemlerinizi dekontlarda ve ekranlarda 995/1000 ayrıca 1000/1000 saflık oranlarında değerlendirilmiş şekilde görebilirsiniz.

Vadesiz altın hesabında 100.000 TL’lik tutar, Tasarruf Mevduat Sigortasına tabidir.

Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir komisyon ve masraf alınmamaktadır.

Altın alım satım işlemlerinden oluşan kazançlardan vergi kesintisi olmamaktadır.

İş Bankası Altın Buluşmaları: Altın ve ziynet eşyalarınızı, İş Bankası internet sayfasından takip edebileceğiniz şubelerdeki Altın Buluşmalarına götürebilir, eksperler ile değer belirleyebilir, altınlarınızı bozdurmaya gerek kalmadan, karşılığı kadar gram altını Vadesiz Altın Hesabınıza yatırabilirsiniz. Bu sayede vadesiz altın hesabı avantajlarından yararlanabilir, altınlarınızı çaldırma korkusu olmadan saklayabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır? İş Bankasından vadesiz altın hesabı açmak için İş Bankası Şubelerini, İnternet Şubesini ve İş Cep uygulamasını kullanabilirsiniz.

Fiziki alım satım işlemleri için bankanız ile 3 iş günü öncesinden temasa geçmeniz halinde 5 kg üzeri taleplerinizi Borsa’dan teslim alarak yapabilmekteler.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir