İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi

Yabancılara Özel İhtiyaç Kredisi

Öncelikle yabancı kişiler hangi ülkenden olursa olsun Türkiye de herhangi bir bankadan kredi alabilirler. Bazı bankalar sadece yabancılara özel olarak bile kredi çeşitlerine sahiptir. Bankadan kredi alabilmek için nasıl bizden bazı şartları karşılamamız isteniyorsa onlarda da bu gereklilik vardır. Öncelikle başvuru yaparken tek başlarına gidemezler yanlarında kendilerine kefil olacak bir garantörün bulunması gerekmektedir.

Bu işlem tamam ise Türkiye de yaşayabilmesi için gerekli olan oturma izni, çalışma izni ve gelir kaynağını gösteren herhangi bir belgenin bulunması gerekir. Bu belgelerden biri bile eksikse sorunlara gebe olabilir zira hepsi elzem belgelerdir. Bugün sizlere İş Bankasının yabancı uyruklu kişilere sağladığı özel ihtiyaç kredisinden bahsetmek istiyorum. Düşük faiz oranlı ve kısa vadeli bir kredi çeşididir. Yukarıda belirtilen belgeleriniz tam ise ve şartları sağlıyorsanız başvurmanız için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret ederek kredi başvurunuzu yapmaktır.

Yabancılar Kredi Çekebilir Mi?

Belki çoğu kişinin bilmediği veya yanlış bildiği bir sorudur bu “Yabancılar kredi çekebilirler mi?”. Elbette kredi çekebilirler. Hangi ülkeden olduklarına bakılmaksızın yalnızca oturma izni, çalışma hakkı ve gelirini gösteren bir belgenin olması başvuru yapması için gerekli belgelerdir. Eğer bu şartları sağlıyorsa otomatik olarak başvuru hakkı o kişi için zaten doğmuştur. Türkiye de çoğu banka yabancılara özel olarak kredi çeşitlerine bile mevcuttur. Türkiye Finans ve İş Bankası bu bankalara örnek verilebilir. Türkiye de yaşayan yabancıların en çok tercih ettiği kredi çeşidi konut kredisidir. Türkiye’yi iyi bir yatırım yeri olarak gördüklerinden olsa gerek kendilerine buradan birçok konut almaktadırlar. Yatırımlarını daha çok tatil yöreleri olan Ege ve Akdeniz kıyılarına yapsalar da İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin önde gelen büyük şehirlerine de yatırım yapmakta geri kalmıyorlar.

İhtiyaç Kredisi

Kısa vadeli ve düşük tutarlı bir kredi olan ihtiyaç kredisi günümüzde oldukça talep gören bir kredi çeşididir. Bankadan bankaya çeşitlilik gösteren bir kredidir. İhtiyaç kredisi sadece ve sadece gerçek bireylere verilen bir kredi çeşididir. Herhangi bir firma adına bu kredi ne yazık ki alınamaz. Firma adına kredi almanız gerekiyorsa bunun için farklı krediler piyasada mevcuttur. Eğer firmada yer alan bir bireyseniz kendi adınıza kredi alıp firmada kullanabilirsiniz bunun bir sakıncası ne sizin adınıza ne de banka adına bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi alabilmenin koşulları bankadan bankaya çeşitlilik gösterebilir fakat her bankada ortak olan özellikler elbette bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı şu şekildedir. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş bir birey olmanız gerekmektedir. Yaş şartını sağlamanız yeterli değildir. Gelir kaynağınızın olup belgelerle destekleyebilmeniz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız kimliğiniz değilseniz de pasaportunuzun olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayabiliyorsanız kredi almanız için pek bir engel yoktur.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir