İş Bankası Yat Kredisi

Günümüzde tekneler, yatlar ve deniz araçları her insanın hayalinde yatan dilekleri ve arzularıdır. Bu hayallerinizin gerçekleşmesine imkân sunan iş bankasının yat kredisi fırsatını değerlendirerek, uygun faiz oranlarıyla birlikte bu krediyi kullanmanız artık mümkün olmaktadır. Balıkçı teknesi kredisine sahip olmak için gayrimenkul rehninden veya nakit blokeli krediden yararlanabilirsiniz. Bu krediye sahip olmak için eğer nakit blokeli kredi yöntemini kullanacaksanız öncelikle nakit bloke kredisine başvuru yapmanız ve bu nakit blokeye en az 2000 tl para yatırmanız gerekmektedir. Bazı şartları olan bu kredinin de şartlar vardır. Bunlar;

Nakit Bloke Kredisine Neden Sahip Olmamız Gerekir?

Her kredide olduğu gibi balıkçı teknesi yat kredisine sahip olmanın da bazı şartları vardır. Bu şartlardan biride nakit bloke kredisine sahip olmak gerekmektedir. Nakit bloke kredisine yukarıda da belirttiğim gibi en az 200o tl yükleme yapmamız gerekmektedir. Çünkü bankalarımız yat kredisini verirken gelir kaynağına önem verirler. Eğer nakitiniz biter ise ya da ödemeniz aksar ise nakit bloke kredisi devreye girer ve bankamız gerekli olan ödemeyi zamanında ödenmediği için sonradan kendilerine havale ederler. Ancak eğer yat kredisi ödemeleriniz aksamaz ise nakit bloke kredisi pasif olarak kalmaya devam eder.

Kredi Detayları Faiz Oranlarını Hesaplama Nasıl yapılır?

Eğer siz yat kredisine sahip olmak isterseniz ve sahip olmak adına en yakın iş bankası şubesine başvuru yaparsanız, bankamız size en ayrıntılı şekilde yardım edecektir. Örneğin bu kredi için başvuru yaptınız ve hesaplama yapmak istiyorsunuz. 55 bin tl kredi tutarı çekmek istediğinizi düşünelim bu tutara denk gelen kredi vadesi de 25 ay olacaktır. Bu tutara denk gelen vade de minumum 1 ay olacaktır. Maximum vade ise 48 ay olacaktır. Faiz oranı ise %1.33 olup faiz tutarı ise 1.601,24 tl olacaktır.

Aylık ödemeyi de hesaba katacak olursak bu tutar 1.383,44 tl olacaktır. Haliyle diğer masrafta 935,00 tl olacak ve toplam masrafınız da 17,536,24 tl olacaktır. Diğer masrafları ilave edecek olursak kredi tahsis ücreti %0.5 tl yani çekilecek olan kredi kartı tutarının 1000 de 5’i olacaktır. Ekspertiz ücreti 750 tl olacak ve rehin tesis ücreti de 110.63 tl olacaktır. Bu gibi hesaplamalara daha çok aşina olmak için en yakın iş bankası şubemize uğramanız rica olunmaktadır. Artık hayaller gerçeğe dönüşüyor, bol kredili günler dileriz.

 

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir