İş Bankası’ndan Rekor Faiz İndirimi

Bankalar Merkez Bankası‘nın faiz indiriminin ardından adeta yarışırcasına kredi faiz indirimlerini duyurmaya başladılar. Akbank ve Garanti Bankası‘nın yüzde birin altına çektiği Konut Kredisi faizleri, İş Bankası’nın açıklaması ile rekabeti daha da artırdı.

Faiz indirimi yarışında oldukça cesur davranan İş Bankası, Ev Kredisi faiz oranlarını 1-12 ay vadelerde yüzde 0,67’ye düşürdüğünü duyurdu. İş Bankası’nın bu rekor faiz indirimi ile iyice kızışan Konut Kredisi yarışı, konut sektörünü oldukça hareketlendireceğe benziyor.

İş Bankası yaptığı açıklamada İndirimli Ev Kredisi ve katkı payı tahsil edilen kredilerde 1-12 ay vadelerde aylık faiz oranını %0,67’ye çektiğini duyurdu. Ayrıca Kariyerim Kredisi, Tatil Kredisi, Evim Kredisi gibi nakit kredilerde uygulanan faiz oranını da %1,74’ten %1,59’a düşürdü.

Yapılan açıklamaya göre İş Bankası’na maaş hesabı olanlar da aylık %1,49 faiz oranı ile Maaş Kredisi kullanabilecekler.

Yine İş Bankası Tüketici Destek Kredisi faizini %1,29, Faturalı Alışveriş Kredisi faizini %1,49, Eğitim Kredisi faiz oranını da %1,50 olarak güncelledi.

120 aya kadar vadeli Maksimum Ev Kredisi’nin aylık faiz oranını da %1,14’e indiren İş Bankası, 1-36 ay vadeli Nakit Ödemeli Tüketici Kredilerinde %1,74 olarak uygulanan faiz oranını %1,59’a indirdi.

Taşıt Kredisi faiz oranlarında da 20 baz puanlık indirime giden İş Bankası, İkinci El Binek ve Hafif  Ticari Araçlar için %1,54 ve Sıfır Km Binek ve Hafif TicariAraçlar için %1,39 faiz oranlarını uygulamaya başladı.

7 Yorum

 1. ben 12.500 kredi çekmek istiyorum hem taksicilik yapıyorum hemde özel bişirkete çalışıyorum
  askeri ücretle bana yardımcı olun nasıl çeke bilirim

  1. Sayın Ahmet Bey;

   Öncelikle belirtmek isterim ki sitemizin bankalar ile hiçbir bağı bulunmamaktadır. Bu nedenle de kredi konusunda size sadece öneride bulunabiliriz. Bankalar için kredi başvurusunda bulunduğunuzda en önemli şey gelirinizi belgelendirebilmenizdir. Sizin gelirinizi belgelendirip belgelendiremediğiniz konusunda daha detaylı bilgiye ihtiyacımız var. Ayrıca kredi ve kredi kartı gibi banka ile ilişkilerinizde ödeme problemi yaşadınız mı? Kredi kartlarınızın limiti nedir ve bu limitlerin ne kadarı dolu?

   Sizin için öneride bulunabilmemiz için yukarıdaki bilgiler gereklidir. Bilgileri göndermeniz halinde yardımcı olmaya çalışacağız.

 2. merhaba

  iş bankasından maaş almaktayım(memurum). 5000 tl ihtiyaç kredisi almak istiyorum. en uygun hangi bankadan alabilirim
  selamlar

  1. Sayın Haydar Bey;

   İhtiyacınız olan miktar için bankaların bayram kredisi paketlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Sitemizde bulunan birçok bayram kredisi seçeneğinden size en uygun olanını seçip, ilgili bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maaşınızı İş Bankası’ndan alıyor olmanız nedeni ile İş Bankası’nın Geleneksel Bayram Kredisi kampanyasını da inceleyebilir, şartlarını uygun bulmanız durumunda bankanıza kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  2. Sayın Haydar Aktaş;

   Sitemizde bankaların kredi kampanyalarını detayları ile duyurmaya çalışıyoruz. İlgili kampanyaları inceleyerek size en uygun kredi seçeneğini belirleyebilirsiniz.

 3. Selamlar;
  özel sektörde ücretli olarak çalişiyorum. Bordrom asgari ücret üzerinden görünüyor.Bir Kaç bankadan ihtiyaç kredisi için talepte bulundum. olumsuz karşilandi. Bir tanesi net gelirin 600 tl nin altinda olanlar daha doğrusu görünenler diirek sistem tarafından elendiğini belirtti. Benim şirketim daha yüksek maaş aldiğim halde böyle bir yazıyı talep ettiğimde vermiyor.İleride sıkıntı yaşanabilir düşüncesiyle. Bu durumda nasıl bir yol izeyebilirim. yada bu gidişatla kredi alamayacakmiyim?

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir