İşte Dünyanın En Zengin İnsanları ve Servetleri

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar hesabı, onlardan züğürt olarak onları anlatacağız. İşte dünyanın en zenginleri, sahip oldukları servetleri ve yaşadıkları hayatlar.

Yatları, katları, malikaneleri bir yana milyar dolarlık şirketleri, milyar dolarlık kişisel servetleri var. Merakla beklenen dünyanın en zenginleri sıralaması belli oldu.

Elon Musk: ürettiği elektrikli otomobil Tesla ile ulaşım sektöründe çığır açtı. Çok zengin sanabilirsiniz Musk’ı ama 13,9 milyar dolarlık kişisel serveti, en zenginler listesine ancak 80. Sıradan girmesini sağladı. Musk, geçtiğimiz günlerde Mars’ın yörüngesine roketle gönderdiği elektrikli arabası Tesla ile gündeme gelmişti.

Michael Bloomberg: Medya patronu Bloomberg, 47,5 milyar dolarla en zenginler listesinin onuncu sırasında yer aldı.

Charles ve David Koch Kardeşler: 48,3 milyar dolarlık servetleriyle en zenginler listesinin sekizinci sırasında yer aldılar.

Mark Zuckerberg: Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un CEO’su. 56 milyar dolarlık kişisel servetiyle listenin 5. Sırasında. Ama yaşam standardı diğer milyarderlere göre daha sıradan. Oturduğu ev yalnızca 7 milyon dolar değerinde.

Warren Buffett: Listenin ikinci sırasında yer alıyor. Buffet’ın yaşamı tam bir başarı hikayesi. Yoksul ve göçmen bir ailenin çocuğu olan milyarder, iş hayatına sadece 120 dolarlık yatırımla başladı. Şu an ise dünyanın en zengin ikinci adamı.

Bill Gates: Listenin bir numaralı ismi Microsoft’un sahibi Bill Gates. Kişisel serveti ise tam tamına 86 milyar dolar. Yani ada ülkesi Mikronezya’nın milli gelirinin yaklaşık 268 katı.

Forbes dünyanın en zengin 100 kişisini açıkladı. Dünyanın en zengin insanları için 2017 rekorların yılı oldu. Dünya üzerindeki dolar milyarderi sayısı yüzde 13 artarak 1810’dan 2043’e çıktı. Forbes tarihinde ilk kez milyarder sayısı 2000’in üzerine çıktı. Milyarderlerin paralarının miktarı da 7.67 trilyon dolara çıkarak geçen yıla göre yüzde 18 artış gösterdi.

Bill Gates son üç yıldır üst üste olduğu gibi yine dünyanın en zengin adamı oldu. 86 milyar dolarlık serveti olan Gates’in geçen yıl 76 milyar doları vardı. Amazon’un patronu Jeff Bezos listenin hazırlandığı dönem içerisinde en çok para kazanan isim oldu. Bezos’un serveti 27 milyar dolar arttı.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir