Kadın Girişimcilere Kredi Sağlayan 6 Banka

Kadın girişimcilere kredi sağlayan bankalar sayesinde sizde kendi işinizin patronu olabilir, ihtiyacınız olan parasal destek için bankaların sağladığı kredilerle destekleyebilirsiniz. Kadın girişimcilerin ülke ekonomisi ve gelişiminde önemli bir yeri vardır. Bir çok kadın girişimci kendi işlerinin patronu olmak için adım atıyor ve hayallerini gerçekleştirmek için bir yola çıkıyor veya hali hazırda oluşturdukları işleri için büyüme talep ediyorlar. Bu süreçte finansal desteğe ihtiyaç duyduklarında kadın girişimcilere kredi veren bankalar ile uygun faiz ve geri ödeme şartları doğrultusunda sorunları çözüyor. Kredi almak istiyoruz ama hangi bankadan almalıyız?

 

 

Kadın girişimcilere kredi veren 6 banka;

  1. Finansbank Kadın Girişimci Kredisi

Finansbank, kadınlara işlerini kurmaları yada büyütmeleri için sermaye desteği veriyor ve 2 bin kadın girişimci bu krediden yararlanabiliyor. Finansbank, girişimcilerden teminat şartı aramadan kredi veriyor. Kredi almak için herhangi bir teminat göstermenize gerek kalmıyor. Peki nasıl alabiliriz? Kredi desteği ile 36 aya varan vadelerle ve size uygun ödeme seçenekleri ile sağlanıyor. Finansbank şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Vakıfbank Kadın Girişimci Kredisi

Vakıfbank, kadınların iş hayatına katılımına teşvik edilmesine ve finansal destek verilmesine olanak sağlıyor. Bu kredide 84 aya varan geri ödeme seçenekleri mevcut. Krediden yararlanmak için aranan bazı özellikler var;

– Tam zamanlı personel sayınızın 250kişiden az olması,

– Türkiye sınırları içinde olması,

– Yıllık cirosunun 50 milyon Euro’yu geçmemesi gerekiyor.

3.   TEB’den Kadın Girişimcilere Krediler

Teb, kadın girişimci kredisine başvuran işletmelerde bazı şartlar arıyor;

–         Yıllık cirosunun ve aktif büyüklüğünün 50 milyon TL’yi geçmemesi,

–         Çalışan sayısının 250’yi geçmemesi.

TEB’de sizden herhangi bir teminat istemiyor ve 36 aylık geri ödeme seçenekleri ile 125 bin TL’ye kadar destek sağlıyor.

4.   İş Bankası’ndan Kadın Girişimci Kredisi

Geri ödeme seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla kadın girişimcilere destek veren bir diğer bankada Türkiye İş Bankasıdır.

İş Bankası’nın girişimci kredisinden yararlanmanız için işletmenizin üst düzey pozisyonunda bir kadın yönetici olması gerekiyor. Eğer işletmeniz ortaklı ise %51 hisseli bir ortağın kadın olması bekleniyor.

5.   Garanti Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Garanti bankası Kadın Girişimci Paketi adını verdiği bu destekle kadın girişimcilere 60 aya varan vadeler sunuyor. Bu paketle beraber, bankacılık hizmetlerinden de yararlanabiliyorsunuz.

6.   YapıKredi Kadın Girişimci Kredisi

Yapıkredi, kadın girişimciler için ödeme seçeneklerini çeşitli hale getiren bir kredi sunuyor. 3 aya kadar ödemesiz, ayda 1 ödemeli, 3ayda bir ödemeli ve 6 ayda bir ödemeler şeklinde,  36 aya varan vadelerle kredi veriyor. Verilen kredi için bir limit belirtilmemiş.

 

 

Bu krediden yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin kısa ve orta vadeli şekilde ihtiyaçları karşılanırken, dosya masraflarında %50 indirimde yapılıyor.

Sizde işletmenize en uygun krediyi seçmek için çalışmak istediğiniz bankadan seçtiğiniz seçeneklerle desteğinizi alıp kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir