Kamu Çalışanlarına Özel Geleneksel Bayram Kredisi

Ramazan Bayramının gelmesiyle gelenekselleşen bayram kredileri vatandaşların hizmetine sunulmaya başlanmıştır. Birçok çalışan bayram tatilini fırsat bilerek tatile çıkmaktadır. Üç günlük yapılacak tatil için yapılması düşünülen harcamalar ve giderler adına bir plan yapılmalı ve o ihtiyaca göre bayram kredisinden yararlanmak, müşterinin faydasına olacaktır. Bayram kredileri, müşterilerin artan giderleri ve kredi ihtiyaçları için çeşitli ve cazip kampanyalarla yine bunlardan yararlanılması adına böyle bir fırsatı sunmaktadırlar. Her bankaya göre farklı faiz oranları ve farklı vadelerle ödeme seçenekleri, tahsis ücreti, kredi tutarı şeklinde karşılaşılabilmektedir.

Çoğu banka, bayram kredisi için kampanya çıkarmaya başladığı için bir rekabet doğmaktadır ve bu açıdan da her bankanın kredilerinin cazip gelmesi de kişiden kişiye değişmektedir. Bunun yanında masraflı kredi ürünlerinin yanında masrafsız kredi veren bankalarda mevcuttur. Bayram kredileri Ramazan Bayramından yaklaşık 1 ay süre öncesinden başlamakta ve 3 aylık bir süreç olarak devam etmektedir.

Kamu çalışanlarına özel geleneksel bayram kredisi kampanyasını da Vakıfbank ihtiyaç kredisi şeklinde kampanya olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Kimler Faydalanabilir?

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçi olarak çalışanlar kamu çalışanlarına özel geleneksel bayram kredisi kampanyasından yararlanabilirler.

Kredi Özellikleri

Aylık eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemlik aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli ve değişken taksitli olarak kampanyadan yararlanmak isteyenler bu şekilde ödeyebilirler. Kamu çalışanlarına özel geleneksel bayram kredisi kampanyası için Vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama şekli şöyledir:

  • Kredi limiti 1000TL ile 10.000TL arasındaki tutar için aylık %1.16 faiz oranı alınmakta %0.5 kredi tahsis ücreti kesilmektedir.
  • Kredi limiti 10.001 ile 90.000TL arasındaki tutar için aylık %1.14 faiz oranı alınmakta %0.5 kredi tahsis ücreti kesilmektedir.
  • Kredi limiti 1000TL ile 90.000TL arasındaki tutar için aylık %1.25 faiz oranı alınmakta ve kredi tahsis ücreti kesilmemektedir.

Tüm bu kredi limitlerinin vade aralığı ise 3- 48 ay arasındadır. Eşit taksitli faiz maliyet tablosu da;

  • 10.000TL kredi tutarı 48 ay vade ve %1.16 faiz ile 287,03TL taksit tutarı oluşmaktadır. Kredi tahsis ücreti ise 50,00TL
  • 90.000TL kredi tutarı 48 ay vade ve %1.14 faiz ile 2.569,85TL taksit tutarı oluşmaktadır. Kredi tahsis ücreti ise 450,00TL
  • 90.000TL kredi tutarı 48 ay vade ve %1.25 faiz ile 2.643,75TL taksit tutarı oluşmaktadır.

Çoğu banka sadece memurlar için ayrı kampanyalar düzenlemektedir. Vakıfbank’ta da olduğu gibi birçok banka kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi şeklinde birçok kampanyalar oluşturmaktadır. Memura kredi kampanyaları kamuda çalışıp ihtiyaç kredisi almak için cazip imkanlar sunmaktadır.

Başvuru Koşulları

Genel olarak bayram kredileri için istenilen kredi başvurusu koşulları şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Maaş bordrosu
  • İkametgah belgesi

Her banka farklı bir ek belge veya teminat da isteyebilir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir