Kefilsiz Hangi Banka Kredi Veriyor

Kefilsiz Hangi Banka Kredi Veriyor araştırmasına girildiği zaman kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır ve kefilsiz kredi vermektedir. Bankalar finansal konularda tüketiciye destek olan finansal kuruluşlardır. Kredi çekerken yaşanan sıkıntılardan biri de kefil istemeleridir. Kimse artık kefil olmak istemediği için kefil isteyen bankalar başlattıkları kampanyalarla kefil isteme durumunu kaldırmıştır.

Kefilsiz kredi alabilmek için limitin bankanın belirttiği limitler dahilinde olması gerekmektedir. Yüksek limiti bulunan kredilerin bankalar tarafından karşılanması istendiğinde gelir belgesinin de yüksek olması ve ailedeki eşlerden birinin de gelir belgesini bankaya sunmaları gerekebilir. Bir ailede gelir düzeyi , gelirler ortak görülmesi sebebi ile yüksek kredi kullanabilmeleri için iki kişinin de gelir belgeleri bankalar tarafından istenebilmektedir.

Kefilsiz Kredi Alabilmek İçin Bankaların Şartları Nelerdir ?

Kefilsiz kredinin başvuru şartlarını yerine getirmek için istenecek evraklar arasında maaşlı çalışanların gelir belgesini, emekli olanların emekli aylığı tahsis belgesini ve işyeri sahiplerinin vergi levhalarını ve beraberinde yıllık gelir vergisi beyannamesini götürmeleri gerekmektedir. Kefilsiz kredi vermek için bu belgelerle beraber başvuru yapılması gerekmektedir. Kredi alınacak miktar yüksekse eşlerden ikisinin de gelir belgeleri yeterli gelmezse kefil istenebilecektir. Kredi notunun yüksek olması da banka tarafından olumlu bir durum olduğu için çekilecek kredi tutarı buna bağlı olarak yükselebilmektedir. Kefilsiz ihtiyaç kredilerinde gösterilen gelirlerin oranına göre kredi kullanabilmek mümkündür. Maksimum kredi miktarı bankalara göre değişebilmektedir.

Gelir belgesini çok aşan kredilerde banka kefil isteme hakkına sahiptir. Kredi notu denilen sistem bankalarda anında görüldüğü için kredi notu yüksek olan kişiler kefilsiz kredi alabilmektedir. Kredi verecek bankadan ister ihtiyaç kredisi, ister taşıt yada konut kredileri olsun kefil istemeden işlem yapılabilmektedir. Konut kredilerinde alınacak konutun tapusuna ipotek konacağı, araç kredisinde de borç bitene kadar rehin konulacağı için gelir belgesinin de yeterli olması halinde bu kredilerde de kefil istenmemektedir. Kefilsiz Hangi Banka Kredi Veriyor özel bankaların ve devlet bankalarının çoğu müşterilerine kefilsiz kredi imkanı sunuyor. Bankaların kazançları faiz olduğu için ne kadar çok müşterileri olursa o oranda kazanç sağlayacakları için kefil şartını çoğu banka artık uygulamıyor.

Kefil İstenmeden Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Hangi Banka Kredi Veriyor İş Bankası, Odeabank, Şeker Bank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Halk Bank, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Vakıfbank, İNG Bank, Fiba Bank , Deniz Bank yer almaktadır. Kefil İstemeyen Bankaların içinde devlet bankaları ve özel bankalar bulunmaktadır.

Bir çok banka ise sms numaralarına anında cevap vererek kredi çekip çekemeyeceğiniz 5 dakika içinde görülebilmektedir. Bankanın göndermiş olduğu mesajın olumlu olması durumunda kredi çekmek için belgelerinizi bankaya götürmeniz gerekmekte mesajınıza olumlu cevap verilmiş olsa dahi banka belgelerinizi gerekli görmediği durumda ek belge istemek ya da krediyi kefil ile kullandırılabilir. Burada önemli olan belgelerinizin eksiksiz olması ve kredi notunuzun yüksek olmasıdır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir