Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ani nakit ihtiyacımızın oluşması olasılığı daima vardır. Dünya ekonomisinin bir parçası olarak her birey, nakit ihtiyacı duyduğunda bankalara başvurabilmektedir. Bankalar, kişilere ihtiyaç duydukları nakdi sağlayarak kredilendirmekle mesuldür. Bu görevlerini yerine getirmeleri, hem ekonominin canlandırılması hem de kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için önemlidir. Ancak pencerenin diğer tarafından baktığımız da bankalar, görevlerini yerine getirirken karşılığında verilen bu kredinin (borcun) zamanında ve düzenli bir şekilde ödenmesini beklerler. Aksi durumlarda ise yasal yollara başvurarak, ödenmeyen bu kredinin tahsil edilebilmesi için harekete geçerler.

Bankalara kredi almak için başvurduğumuzda, bahsettiğimiz üzere bankanın güvence olarak bazı belgeler veya şahıslar talep ettiğini görürüz. Bu durum, kişiye sağlanan kredinin geri ödenebileceğinden emin olunabilmesi için oluşmaktadır. Gelir belgesi ibrazı, kredi notu denetimi, gayrimenkul sahipliğini ortaya koyan belgeler bu güvencenin bir kısmı iken, kefil de diğer bir kısmını oluşturur.

Bankalar, kefil talep ettiklerinde eğer kredi alacak kişi ileride bu ödemeyi yapamazsa bu kişiye ödeme için başvuracaklarını kredi alan kişiye ve kefil olan kişiye bildirirler. Bu durumda kefilin de gelir belgesi ve gayrimenkul sahipliğini ortaya koyan belgelerine, ikametgah bilgilerine ihtiyaç duyulur.

Hangi Bankalar Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Eğer kredi alacaksanız ve kefil olarak kimseyi bulamıyorsanız kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar da mevcuttur. Bu bankalara başvurunuzu yaparken bir kefil göstermenize gerek olmadığı kimi zaman evraksız olarak da başvurabilirsiniz. Bankalar genellikle bu noktada kredi notunuzu değerlendirirler ve eğer kredi almaya uygun görülürseniz size onay verirler.

Bankalardan kefilsiz evraksız kredi almak istiyorsanız başvurabileceğiniz bankalar şunlardır;

İŞ BANKASI: İşbankası, gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurularını kabul etmektedir. Başvurunuzu yapmak için NAKIT boşluk T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 4402’e kısa mesaj atabilirsiniz ve eğer kredi almaya uygun görülürseniz anında kefilsiz ihtiyaç kredinizi edinebilirsiniz.

ENPARA (QNB FİNANSBANK): QNB Finansbank’ın internet bankacılığı hizmetlerimi sunduğu Enpara.com aracılığı ile kredi başvurunuzu akıllı telefonlarınızda yer alan aplikasyon aracılığı ile yapabilirsiniz. Bu başvurunuzda sizden kefil talep edilmemektedir ancak Enpara müşterisi olmanız gerekmektedir.

AKBANK: Kefilsiz kredi tahsis eden bir diğer banka da Akbank’tır. Akbank’ın kefilsiz, evraksız kredi başvurusunu yapmak için KREDI boşluk T.C. Kimlik Numaranız’ı yazıp 4425’e SMS atmanız yeterlidir. Ayrıca eğer Akbank Direkt müşterisi iseniz Direkt aplikasyonu aracılığı ile online olarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC: HSBC’ye kefilsiz kredi kullanmak istiyorsanız başvurabilirsiniz. Size en yakın şubeye giderek krdi başvurunuzu hiçbir kefil göstermeden anında gerçekleştirerek, kredinizi alabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI: Yapı Kredi bankasının sağladığı kredi imkanından kefilsiz olarak faydalanmak için BIREYSEL boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 4411’e SMS atmanız yeterlidir.

Bu kefilsiz kredi veren bankalar 2017 yılı için halen bu şekilde hizmet vermekte olup, başvurularınızı anında SMS veya internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir