Kıbrıs Bankalarından Kredi Kullanmak

Yavru vatan Kıbrıs’ın bankalarından dileyen Türk vatandaşları kredi çekebiliyor. Bildiğiniz gibi Kıbrıs ikinci vatanımız sayılıyor. Bunun getirdiği avantajlardan biri de tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs bankalarından kredi kullanmak.

Günümüzde hayat şartlarının pahalılaşmasından dolayı çoğu zaman aldığımız maaşlar geçinmeye, ihtiyaçlarımızı karşılamaya yetmiyor. Bu gibi durumlarda bankalar yardımımıza koşuyor. Bankalardan kredi alabiliyoruz ancak aldığımız kredileri faiziyle geri ödemek zorunda olacağımız için hesap kitabı iyi yapmamız gerekiyor. Üstesinden gelemeyeceğimiz borçlanmalara girmemek gerekir. Eğer bankalardan alacağınız kredileri geri ödemek için uygun koşullara sahipseniz bu krediler acil durumlarda hayat kurtarıcı olabilir.

Kıbrıs’ta ev almayı düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kıbrıs bankalarının düşük faizli ve uzun vadeli konut kredilerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren bankalar en çok 48 ay vadeli kredi verdiği halde Kıbrıs bankalarından çok daha uzun vadeli kredi alma şansınız var. Peki hangi Kıbrıs bankaları kredi veriyor? Şartları nelerdir?

Halkbank KKTC Konut Kredisi

Yüzde 1,15’ten başlayan düşük faiz oranlarıyla 180 aya varan vadeler ile 50 bin TL veya 100 bin TL konut kredisi alabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için Kıbrıs’ta en az 1 sene ikamet etmiş olma şartı bulunuyor. Ayrıca satın alınacak konuta, kredi borcunuzu bitirene kadar banka ipotek koyacaktır.

Kıbrıs Creditwest Bank Konut Kredisi

Creditwest bank Kıbrıs’ta hizmet veren bir bankadır. Türk vatandaşlarına birçok kredi imkânı tanıması ile öne çıkıyor. Bu bankadan konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi birçok farlı kredi türü alabilirsiniz.

250 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunan banka 180 ay vadeye varan taksit seçenekleri ile yüzde 1,16’dan başlayan uygun faiz oranları ile sunuyor. Döviz ile ödeme yapacak olan müşterilerine ise yüzde 0,50’den başlayan faiz oranları sunuyor. Bankadan kredi alabilmeniz için Kıbrıs’ta ikamet etme koşulu bulunuyor.

2 Yorum

  1. Türkiye de ikamet eden emekli maaş taşımalı Kıbrıs’taki bankalar bireysel kredi
    Kullanabilir mi

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir