Kimler Ek Kart Alabilir?

Kredi kartları kadar günümüzde ek kartlar da popüler hale gelmiş durumdadır. Özellikle kredi kartı alamayan ya da çalışmayan bireylerin aile bireyleri tarafından tercih ettikleri kartlar arasında yer alan bu tarz ürünler, birbirinden farklı kampanya ve bonus seçenekleri ile de kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlamaktadır. Ana kartın tüm özelliklerinin kullanılabildiği ek kartlar, aynı zamanda düşük limitli ve düşük faizli olmaları nedeniyle de kart kullanımında kontrolsüz olan bireyler adına son derece idealdir. Kimler ek kart alabilir diye merak eden kullanıcılar adına ise ana kart sahibi bireyler, istedikleri aile bireyine ya da akrabasına ek kart çıkartabilmektedir.

Ek kartı öncelikli olarak ana kart sahibi olan bireylerin aile bireyleri, rahatlıkla alabilmektedir. Kart sahipleri, eşlerine ve çocuklarına kolaylıkla, en yakın banka şubelerine başvurarak ek kart talebinde bulunabilmektedirler. Tek eksiklerinin yıllık aidatları olduğu ek kartlar, her ne kadar kullanıcılarının belirli bir oranda kesinti yapsa da diğer sağladıkları avantajları ile bireylerin gönlünü fethetmektedir. Bunlara ek olarak ise ek kart limiti, ana kart sahibi tarafından belirlenmektedir. Ancak elbette ki ek kart limiti ana kart limitinin çok üstünde olamamaktadır. Ek kart limitinin belirlenmesinde, bireyin kart ödemeleri de etkili olabilmektedir. Daha fazla harcama oluşturulmaması adına ek kart limitinin düşük tutulması son derece önem taşımaktadır.

Ek kart seçenekleri noktasında yararlanabilecek diğer bireyler ise ana kart sahibinin akrabaları olabilmektedir. Ancak bu durum bankanın kontrolüne bırakılmaktadır. Genel olarak ek kartları, ana kart sahibinin birinci dereceden yakınları çıkarabilmektedir. Bazı durumlarda ise ek kart çıkarabilecek bireylerin durumu esnetilebilmektedir.

Ek kart kullanıcıları, ana kart kullanıcıları ile birlikte karta dair tüm hizmetlerden yararlanabildikleri gibi aynı zamanda taksit seçeneklerini de kullanabilmektedirler. Bu noktada ek kartlar, kart kullanmayı sevmeyen ya da kontrollü kart kullanabilen bireyler adına son derece avantajlı para kartları olmak ile birlikte pek çok banka, müşterilerine istekleri doğrultusunda ek kart seçenekleri tanımlatmaktadır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir