Kimler İş Bankası Arsa Kredisi Satın Alabilir?

Bankaların insanlara sağladığı krediler arasında arsa kredisi de yer almaktadır. Özellikle en çok tercih edilen ve en çok ihtiyaç duyulan krediler arasındadır. Bir arsa sahibi olmak isteyenler ya da bir bahçe, arazi sahibi olmak isteyenler için bu kredi ile avantaj sağlama niteliğindedir. Arsa ya da arazi sahibi olmak isteyen bireyler yeterli nakitleri, yatırımları bulunmadığı takdirde bankamıza başvurmaktadır.

Bankamız başvuru yapan bireyler hakkında araştırma yapmaktadır. Daha önce kredi sahibi olunmuş mu, olunmuş ise düzenli ödeme yapılmış mı bu gibi soruların yanıtı bulmak için araştırma yapılması şarttır. Eğer kişi bu araştırmalar sonucunda kredi kartı sahibi olmaya uygun görülürse arsa kredisi sahibi olunması kolaylaşmaktadır. Arsa kredisi sahibi olmanın bazı yollar bulunmaktadır. Bunları iki ana başlık altında inceleyebiliriz:

1. Rehni Yoluyla Arsa Sahibi Olmak

Bu yolla da arsa sahibi olmak mümkündür. Herhangi bir birikimi olmayan bireylerde başvuru yapma hakkına sahiptir. Arsa kredisi sahibi olmak isteyen birinin bu kredi sayesinde alacağı arsayı rehniletmesi(ipoteklemesi) gerekmektedir. Bu rehniletmenin amacı kişi eğer düzenli ödeme yapamaz ise veya hiçbir şekilde ödeme yapamaz ise banka rehnilettiği arsaya el koyar çünkü banka ödeme olmadığı takdirde arsaya el koyma hakkına sahiptir. Sonuç itibariyle bu yolla arsa sahibi olmak kolay olsa da gerekli şartlara uymak gerekmektedir.

2. Finansal Destek Yardımı İle Arsa Sahibi Olmak

Bu yolla arsa kredisi almak da mümkündür. Yine de bir birikimi olmayanlar tarafından başvurulan bir yoldur. Bu sayede bankamız finansal destek sağlamak için bu konuda da yardım elini uzatmaktadır. Arsa kredisi sahibi olmak isteyen birey sahip olmak istediği miktar ile bankaya başvuru yapmaktadır. Bankamız bu miktarı verebilmek adına öncelikle kişi hakkında bazı araştırmalar yapmaktadır. Bu kişi daha önce kredi aldıysa o krediye özen gösterdi mi, düzenli ödeme yaptı mı diye araştırılır ve kişinin bu arsa kredisine de düzenli ödemeyi gerçekleştireceğine karar verildiyse bu kişi kolayca arsa kredisi sahibi olmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek ve eğer istiyorsanız sizde birikimlerinizi değerlendirmek için arsa kredisi sahibi olmak istiyorsanız en yakın iş bankası şubemize başvuru yapınız. İhtiyaçlarınıza cevap vermek adına kredi sahibi olmanızı temenni eder, iyi günler dileriz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir