Kimler İş Bankası Emekli Kredisi Alabilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu(T.C. uyruklu olma şartı)’na bağlı olan ve maaş gelirlerine iş bankasına aktaran herkes emekli kredisinden yararlanabilmektedir. Ayda bir emekli maaşını alan ya da üç ayda bir emekli maaşını alan kimseler bu kredi sayesinde rahat bir nefes alabilmektedir. Sosyal güvenlik kurumundan kastımız; emekli sandığı, bağ-kur ve ssk olabilmektedir. Emekli kredisi sahibi olabilmek için bazı ön koşullar bulunmaktadır. Ne gibi ön şartlar olduğunu inceleyelim.

1.Başvuru Yapabilmek İçin Gerekli Ön Koşullar

Başvuru yapacağınız form elinizde bulunmalıdır.

Emekli olduğunuza dair belgeniz (emekli kartı) olmalıdır.

T.C. Kimlik(Nüfus cüzdanı) veya var ise sürücü ehliyeti fotokopisi ve aslı mevcut olmalıdır.

Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu kaydınız yok ise veya gelir kaynağınız doğrulanmamış ise gelirinizi gösteren gelir belgeniz olmalıdır.

Emekli olduğunuzu dair emekli aylığınızın kaydedildiği hesap cüzdanınızın olması gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz belgelerin eksik olması dahilinde işlem başlatmak zor olacaktır. Bu nedenle eksiksiz bir şekilde en yakın şubemize uğramanız gerekmektedir. Gerekli olan belgelerin tam olması durumunda başvuru yapmak ve hatta emekli kredisi sahibi olmak çok kolay olacaktır. Emekli kredisi emeklilere, huzurlu bir şekilde para çekmelerini sağlıyor. Ayrıca iş bankamız emekli müşterilerimize ayrıcalık tanıyor. Mesela bankamıza bir kerede olsa emekli maaşı gelir kaynağı sağlanmış (ödeme yapılmış) ise ve 3 yıl kadar süreyle emekli maaşını bankamız aracılığı ile yaptıkları taahhüt etmeleri sayesinde bankamızdan promosyon alacaklardır. Bu ödemeler 1 aylık maaşa denk gelerek ve tüm emekli maaşının toplamları hesaba katılarak 3 yıla denk gelecek şekilde ödenmektedir. Bu ödeme şekillerinin nasıl olacağını görelim;

-1.000 TL’den düşük olan maaşlara denk gelecek olan tutar: 300 TL,

-1.000 ve 2000 TL arasından olan maaşlara denk gelecek olan tutar: 375 TL,

-2.000 TL üzerinde olan maaşlara denk gelecek olan tutar ise: 450 TL, olacak şekilde emeklilere promosyon ödemeleri yapılacaktır. Bu ödemeleri 1 Mart 2017 de başlatılmış olup emeklilerin tüm borçlarının ödenmesi durumunda, emekliler promosyon ödemelerine dahil edileceklerdir. En yakın iş bankası şubemize müracaat ederek detaylı bilgiler ışığında kafanızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir